За останні два роки кількість гральних автоматів у Києві та області збільшилась у п'ять разів. Про це на прес-конференції заявив Олег Кіщук, член громадської організації "Право народу".
"Найгірша ситуація зараз в містах-сателітах, наприклад, у місті Бровари, де проживає 97 тисяч осіб, функціонує 17 гральних закладів. У Києві вони навіть не приховують своєї діяльності. Як правило, розміщуються біля метро, за різноманітними вивісками від "лото" до "комп'ютерних клубів". Їх "кришує" міліція та місцева влада, і отримує з них колосальний прибуток. Мій знайомий якось залишив у такому закладі за ніч 7 тисяч гривень. Ми звернулись у міліцію з приводу однієї з точок, то вона дивним чином закрилась на другий день", - сказав Кіщук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азартні заклади перевіряють податкова і міліція
З його слів, закриття гральних точок міліцією та генеральною прокуратурою — це "показовий виступ". Власники закладів гральних автоматів відновлюють свою діяльність через суди.
"У них є домовленість із судами. Суди виправдовують власників ігрових автоматів. Доводять, що ці заклади — не гральні автомати, а електронні розважальні пристрої. Ця процедура добре налагоджена, і дає можливість їм працювати", - додав Олег Кіщук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Гральний бізнес треба не забороняти, а жорсткіше контролювати"
За підрахунками експертів, нині в Україні діє від 3 до 5 тисяч гральних закладів. У Києві вони приносять 25-30 млн доларів на місяць, у Криму – від 5 до 10 млн доларів. По всій Україні – близько 100 млн доларів.
Коментарі
5