вівторок, 29 вересня 2020 13:06

З яких джерел українці отримують інформацію

З яких джерел українці отримують інформацію
Найчастіше для отримання нової інформації українці дивляться телевізор. Фото: Pixabay

На серпень 2020 року центральні українські телеканали є найпопулярнішим джерелом інформації - їх дивляться 75% респондентів.

На друге місце вийшли соціальні мережі - їхня частка за півтора року зросла з 24% до 44%, свідчать дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Опитування показують, що значно зросла частка тих, хто отримує інформацію від родичів та друзів - із 11% до 23%. Ця позиція конкурує за третє місце з українськими інтернет-ЗМІ, з яких інформацію про Україну та світ отримували не менше 27% респондентів. Далі йдуть меседжери (Viber, Telegram, WhatsApp тощо) з часткою 11%, українські загальнонаціональні радіостанції та місцеве телебачення, про які згадали майже по 9% респондентів, українські загальнонаціональні друковані видання (8%) та місцеві інтернет-ЗМІ (6%).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців хотіли би бути депутатами - опитування

Російське телебачення залишається одним з основних джерел інформації для майже 6% респондентів.

2020 року частка місцевих друкованих видань зросла до 4% (з 2% у лютому 2019 року). До джерел, частка яких не перевищує похибки опитування, потрапили місцеві радіостанції, російські сайти та друковані видання, ЗМІ окупаційних адміністрацій так званих ЛНР-ДНР.

Дослідження проводив Фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року серед 2022 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Дослідження проведено на замовлення ГО "Детектор Медіа". Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Понад 70% українців хотіли б, щоб їхні діти та онуки залишилися жити в нашій країні. Водночас вони надалі мають протилежні почуття, коли оцінюють ситуацію у своїх містах та в країні загалом, свідчить опитування групи "Рейтинг".

Зараз ви читаєте новину «З яких джерел українці отримують інформацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути