Загальновідомо, що в Україні найсильніші IT-фахівці, адже їхнім програмним забезпеченням користується весь світ. Ми поговорили з одним із таких профі про унікальну розробку, яку він реалізував у складі головної команди компанії Writer.
Дмитро Мозолевський знаний у професійних колах. Фахівець обіймає посаду старшого Full Stack Software Engineer в американській "студії штучного інтелекту" Writer, але відомий і як регулярний суддя масштабного європейського IT-чемпіонату DEV Challenge.
За участю Дмитра Мозолевського створювалася оригінальна платформа повного циклу Writer, яка дає змогу компаніям самостійно використовувати можливості генеративного штучного інтелекту.

Навіщо бізнесу нові ідеї від генеративного ШІ? Чому не можна обійтися тим, що вже є?
Я не згоден з таким міркуванням. Якщо компанія хоче впевнено й стабільно розвиватися, вона має відповідати епосі, вибачте за пафос. А епоха в нас - стрімка еволюція цифровізації та технологій. Як рухатись вперед, якщо не відповідати часу?
Інтеграція нового софту спричиняє чимало складнощів - матеріальних і навчальних.
Платформа, яку я мав честь розробляти у складі головної команди компанії Writer, дуже легко інтегрується у будь-яку корпоративну сітку. Не вимагає жодних спеціальних навичок, натомість надає неймовірний обсяг корисних для бізнесу послуг.
Наприклад?
Наприклад, NoCode-додатки. Сьогодні ми пропонуємо три типи: Text generation, Chat, Research assistant. Скажу кілька слів про кожен, щоб було зрозуміліше.
Text generation є додатками, при створенні яких ви самі обираєте, що потрібно показати користувачеві як елементи введення. Це можуть бути документи, просто текст чи якісь інші варіанти. З усіх цих елементів ви вже будуєте свої ланцюжки промтів (інструкції для ШІ, щоб він згенерував необхідний контент. - Gazeta.ua) до різних LLM (великі мовні моделі. - Gazeta.ua), які в нас є. Тобто один промт може проходити через різні моделі і вже збиратися в якийсь кінцевий результат.
З Chat-додатками можна побудувати власний ChatGPT, з якими завгодно налаштуваннями. Та головне, що до нього можна під'єднати Knowledge Graphs - базу знань з ваших файлів. Ви можете їх створювати, підключаючи Google Drive, Sharepoint та чимало інших провайдерів даних. Жодних обмежень. І потім вже спілкуватися з вашим Knowledge Graphs. Також можна додавати різні вебсторінки. Весь інтерфейс налаштовується.
Research assistant - це наша відповідь Perplexity AI (пошукова система та чат-бот на основі ШІ, які через LLM шукають відповіді в інтернеті й цитують посилання в текстовій відповіді. - Gazeta.ua). На будь-який ваш запит ми підемо в інтернет, зберемо всі джерела, добре проаналізуємо їх і дамо щодо цього розлогу статтю.
Крім того, є ще Writer Framework, де можна збудувати будь-що. Для ваших потреб буде велика бібліотека компонентів та код Python.
Отже, ваша розробка розв'язує проблеми всіх учасників ринку - і тих, хто абсолютний "чайник", і тих, хто має хоч якесь уявлення про технології?
Авжеж. Саме тому я впевнений: навіть новачки у своєму секторі мають колосальні шанси стрімко стати не просто конкурентоспроможними, а лідерами. І не витрачати на це пів життя та всі кошти. Треба лишень не відставати від світу й орієнтуватися на тренди. Writer на сьогодні - безперечний тренд. І я радий, що безпосередньо причетний до його створення та розвитку.
Коментарі