пʼятниця, 17 січня 2020 10:35

З 28 січня закодують ТБ-канали: що робити

З 28 січня закодують ТБ-канали: що робити
З 28 січня в Україні закодують 24 ТБ-канала. Фото: balashover.ru

Українські телеглядачі платитимуть за можливість дивитися улюблені телеканали через супутникову "тарілку" вже найближчим часом. З 28 січня заблокують доступ до 24 телеканалів тим користувачам, хто відмовиться від переходу на платну послугу.

Причини кодування телеканалів та поради для власників "тарілок" зібрала ВВС News Україна.

Телекомпанії хочуть отримувати плату за надання можливості дивитися їхні програми, адже це їхній бізнес. Така практика звичайна, наприклад, для європейських країн. В оселях українців встановлені 4,4 млн супутникових антен. З них лише близько 4% легально отримують сигнал та можуть переглядати телеканали

На ринку багато років працюють оператори супутникового телебачення, які продають пакети ТБ із кількома сотнями телеканалів, у тому числі українських, але вони, фактично, "по-піратському" використовували супутниковий сигнал.

Тепер із 28 січня припиняють безкоштовні трансляції багатьох каналів. Дату запровадження нових правил відкладали, аби користувачі супутникових антен змогли підготуватися до нововведення.

Які канали заблокують

До переліку потрапили найрейтинговіші канали, кінцевими власниками яких є компанії, пов'язані з Ігорем Коломойським, Дмитром Фірташем, Віктором Пінчуком та Рінатом Ахметовим.

Загалом каналів 24, це, зокрема, 1+1, Інтер, СТБ, ICTV, Новий канал, ТРК Україна, ТЕТ, НТН. У перелік платних також потрапили розважальні, пізнавальні та дитячі канали.

Водночас близько 40 українських каналів залишаться у вільному доступі. Серед них, зокрема, суспільний мовник UA Перший, державні канали Рада і Культура, регіональні канали, а також інформаційні: Прямий, 5 канал, Еспресо ТБ, NewsOne, 112 канал, ZIK.

Окрім того, поки що не обмежено доступ до іноземних каналів, зокрема російських.

Що робити користувачам

Щоб і далі дивитися телеканали, доступ до яких обмежать з 28 січня, користувачі супутникових "тарілок" мають під'єднатися до двох офіційних провайдерів - Viasat або Xtra TV.

Виконавчий директор 1+1 Media Ярослав Пахольчук вважає, що близько 45%, або майже 2 млн абонентів, оберуть платний тип підключення, а решта перейдуть на альтернативні види ТБ. Про це він заявив декілька місяців тому.

Скільки це коштуватиме

Більшість супутникових "тарілок", які встановлювали раніше, зможуть приймати сигнал. Але ті, хто хоче дивитися закодовані канали, будуть змушені купити інший тюнер. Він коштує понад 1000 гривень. Або ж можна сплачувати щомісячну оренду провайдеру.

Пристрій потрібно активувати, звернувшись до кол-центру офіційного оператора супутникового ТБ - Viasat або XtraTV.

Окрім того, провайдери встановили щомісячну плату за перегляд кодованих каналів. Залежно від того, який пакет обере глядач, ця послуга коштуватиме від 69 до 250 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційний телевізійний оператор Ланет.TV як альтернатива супутниковому ТБ

Viasat - від 69 грн за місяць, залежно від обраного пакета. Найдорожчий, "Преміум" - 249 грн.

XtraTV - від 69 грн на місяць, пакет "Максимум" - 116 грн.

Але не виключено, що це акційні ціни, які через певний час можуть змінитися.

Що відомо про провайдерів

Viasat Україна до 2016 року був підрозділом шведського телевізійного супутникового провайдера Viasat. Його власником був медіа-корпорація Modern Times Group (MTG).

Однак 2016-го Viasat Україна придбала медіагрупа 1+1 media Ігоря Коломойського. Ще через рік кінцевим власником став Олександр Ткаченко, нинішній депутат парламенту від партії "Слуга народу" і почесний президент 1+1 media.

XtraTV - із 2015 року власником компанії є Медіа Група Україна Ріната Ахметова. Xtra TV - міжнародний бренд платного цифрового супутникового телебачення, який стартував у вересні 2011 року і першим запустив на ринку України послугу супутникового телебачення на умовах передплати.

Один із керівників 1+1 media Ярослав Пахольчук вважає, що після кодування сигналів супутників обсяг відрахувань операторам Viasat Україна та XtraTV збільшиться приблизно втричі - із 750 млн 2018 року до 2,42 млрд грн до кінця 2020 року.

З цієї суми близько 1,59 млрд грн розподілять між собою медіагрупи.

Які є альтернативи

Перша з альтернатив - тюнер не купувати, абонплату не сплачувати, не отримувати код доступу і дивитися через супутник лише ті канали, що залишаться у відкритому доступі.

Можна приєднатися до кабельного телебачення або ж дивитися програми через інтернет, адже усі провідні телеканали ведуть наживо трансляцію на своїх сайтах.

Альтернативою, особливо для сіл, за умови наявності покриття, також є цифрове телебачення Т2, на якому усі канали - у відкритому доступі.

Однак і це потребуватиме додаткових витрат - потрібно купити ефірну антену і цифровий приймач Т2, або ж сучасний телевізор, в який він вже вмонтований.

Кодування не вплине на телеглядачів цифрової мережі Т2. Вони і надалі матимуть можливість безкоштовно дивитися 32 канали, як це і передбачено ліцензійними умовами компанії, затвердженими Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Зараз ви читаєте новину «З 28 січня закодують ТБ-канали: що робити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути