У столиці із 5 квітня запровадили нові карантинні обмеження. Заборонили роботу закладів громадського харчування, а у транспорт пускають тільки за перепустками.
Працівників мали перевести на дистанційну роботу, однак більшість людей вимушені брати відпустки.
Локдаун мав тривати до 16 квітня, але нещодавно ухвалили рішення про продовження карантину до 30 квітня.
Gazeta.ua запитала в киян: як карантин вплинув на їхню роботу, та чи бояться коронавірусу?
Марія, 52 роки:
Нас забезпечують таксі на роботі, немає проблем із транспортом. Боюся захворіти, як і всі, мабуть. Але працювати треба. Якщо продовжать карантин - так само працюватимемо. Ще не вакцинувалася. Та чи потрібно це взагалі?
Інна 28 років:
Я працюю в лікарні, тому на роботу їжджу без перешкод. Стало менше пацієнтів. Люди не приходять, бо бояться заразитися від інших. Я перехворіла і навіть зробила вакцинацію, бо маю важкі побічні ефекти. Хочу, щоб антитіла довше зберігалися в організмі. Думаю, що щеплення треба робити, але не тією вакциною, що в Україні.
Петро, 28 років:
Мав бізнес до карантину - виїзні автомийки. Відкривав разом із другом. Через пандемію довелося закрити, бо не працював громадський транспорт і мало людей їздили машинами. Не було сенсу працювати, знизився попит. Чекаю, коли вже все закінчиться, щоб реалізовувати нові проєкти. Поки що перебиваюся підробітками. Доведеться, мабуть, їхати збирати полуницю за кордон.
Вікторія, 15 років:
Я задоволена, що зараз карантин. Зручно навчатися дистанційно. У вільний час підробляю - роздаю листівки біля метро. Допомагаю батькам. Мама працює, їй видали перепустку. Локдаун трохи вплинува татову роботу. Не може їздити на неї. Сподіваюся, що влітку все працюватиму, щоб можна було проводити час із друзями.
Галина, 30 років:
Коронавірус не такий простий, як здається. Я двічі перехворіла. Працюю лікарем і часто контактую з людьми. Багато знайомих також заразилися. Не думаю, що карантин допоможе побороти пандемію. Звичайно, краще вакцинацію проводити якісно, а не такими темпами, як в Україні.
Основним показником для послаблення карантину в Києві є зменшення кількості госпіталізованих. 2 тижні суворих обмежень дали змогу стабілізувати ситуацію з коронавірусом у столиці.
Коментарі