У Львові створили спеціальні курси для учителів, на яких готують майбутніх директорів шкіл. Курси вчителям оплачує міська рада. Лекції читають бізнес-тренери. Учителів навчають бути лідером і вести за собою учительський колектив, психології колективу, фінансовій стратегії.
"Директор сьогодні повинен бути добрим менеджером. Якщо він таким не є, просимо звільнити місце для молодших, - говорить директор департаменту гуманітарної політики міської ради Олег Березюк. - Питаємо людину: ти як став директором? "20 років був учителем, тому і призначили," - відповідає. Зараз такого бути не може. Хороший педагог має бути педагогом, а директор - досвідченим управлінцем. Він має працювати на те, щоб його школа була конкурентноздатною, переконати батьків, щоб вони віддавали дітей саме в його школу. Має вміти шукати кошти, а не чекати, поки їх виділить управління освіти. Має запроваджувати у школах нові методики навчання."
За півроку у місті звільнили, або перевели на викладацьку роботу, 6 директорів. Усі вони переважно - пенсійного віку. На їх місце прийшли люди 30-35 років.
"Є школи, яким ми перерахували два мільйони. А їх приміщення у жахливому стані. А є, де не отримали ні копійки, а вигляд школи естетичний. Другою причиною звільнень стали результати ЗНО. У школі 15 медалістів. А ЗНО з української мови лише 50 випускників здали на 170-200 балів. А в школі поруч - жодної медалі, а ЗНО 88 відсотків здали на 170-200. Треба ставити завдання не на медалі, а на результат."
Зараз бізнес-тренінг проходять 60 учителів.
Коментарі
4