З 2 січня 2010 року оператори мобільного зв"язку, слідуючи інформації наданою Українським державним центром радіочастот (УДЦР), почнуть відправку смс-повідомлення абонентам, які використовують "сірі" мобільні телефони. Про це, за наслідками вчорашнього засідання Національної комісії з регулювання зв"язку (НКРЗ), повідомили в секторі взаємодії із ЗМІ і зв"язками з громадськістю.
НКРЗ зобов"язала операторів до 15 січня 2010 року проаналізувати ситуацію і направити в комісію і УДЦР пропозиції про приведення актуальної бази користувачів послуг у відповідність з реальними списками код IMEI в узагальненій базі УДЦР, у зв"язку із значним зростанням об"ємів "сірих" списків на власних мережах операторів мобільного зв"язку
За словами начальника УДЦР Павла Слободанюка, з 16 лютого 2010 року почнеться відключення мобільних телефонів, які потрапили в "чорний список", при цьому sim-карточка залишиться діючою.
Нагадаємо, що НКРЗ для протидії постачанням нелегальних і не призначених для ввезення до України мобільних телефонів 25 березня поточного року створила єдиний реєстр легально ввезених апаратів. А з 5 лютого набула чинності заборона на продаж мобільних пристроїв, IMEI-коди яких відсутні в узагальненій базі даних УДЦР.
Формування узагальненої бази ІМЕІ-кодів мобільних телефонів було завершено 20 жовтня 2009 року. Більше 79 мільйонів код IMEI було внесено до "білого" списку бази даних.
За словами операторів, подати в строк базу абонентських кодів не склало труднощів, проте заявлені терміни останнього етапу (введення системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні.
Між НКРЗ і операторами була досягнута домовленість про перенесення термінів введення системи перевірки IMEI-кодів. "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; ТМ Beeline) заявили про готовність до кінця цього року реалізувати проект, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то і середини наступного".
Кожен мобільний телефон стандарту GSM, має свій унікальний номер - число, що складається з 15 цифр. IMEI (InternationalMobileEquipmentIdentifier) встановлюється на заводі при виготовленні і служить для точної і повної ідентифікації пристрою в мережі GSM.
За матеріалом РБК-Украина
Коментарі
3