Діоксид азоту на Московській площі і Бессарабці втричі перевищує допустиму норму. На площі Перемоги пилу більше в 1,4 разу, ніж допустима норма. А Оболонський проспект "дихає" фенолом - його рівень перевищує норму вдвічі. Всі ці шкідливі речовини можуть викликати захворювання дихальних шляхів, аж до раку.
Замначальника ГУ охорони навколишнього природного середовища Віктор Токаренко бачить вирішення проблеми в автоматизованих постах спостереження. Поки їх чотири з 16. За словами чиновника, в далекій перспективі пости повинні зв"язати з пультом ДАІ. "З постів сигнал про забруднення через скупчення транспорту піде в ДАІ, а звідти відрегулюють світлофори: де потрібно затримати червоне світло, де включати частіше зелене, щоб машини швидше проїжджали", - говорить Токаренко.
Токаренко радить уникати вулиць з великим потоком машин вагітним жінкам і молодим мамам. А водіям, які часто бувають в районі найбруднішої Бессарабськой площі, закривати вікна автомобіля і включати кондиціонер.
Директор Київського эколого-натуралістичного центру Володимир Борейко вважає, що проблема набагато серйозніша, ніж здається, але вирішити її в столиці неможливо. "У людей, які живуть біля магістралей, ризик захворіти на рак вдвічі більший, ніж у інших. Підручними засобами врятуватися не вийде. Хіба що висадити у себе під вікнами більше дерев і сидіти вдома", - говорить еколог, пише News.gala.net.
Коментарі