З 14 по 29 березня у Харкові проходить міжнародний музичний фестиваль KharkivMusicFest. Захід має окрему освітню програму, в рамках якої відбуваються передконцертні бесіди про класичну музику, творчі зустрічі з композиторами та виконавцями.
Музиканти провели майстер клас для школи раннього дитячого розвитку Honey Home. Щоб потрапити до концертної зали школи потрібно пройти повз камеру відеоспостреження. Біля входу стоїть коробка з бахілами. Другу пару відвідувачі одягають між першим і другим поверхами. Зала заповнена. Двоє хлопчаків грають "У траві сидів кузнєчік" на перкусії й барабанах. Найменшому виконавцю – 2 роки, найстаршому - 5.
Після номеру двох флейтисток мами обережно ховають іструменти в чохли. Флейти напівпрозорі, рожевого кольору. Дівчата переминаються в куточку з ноги на ногу, розправляють концертні сукні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кларнетист гратиме лежачи на сцені
"А я буду режижором", - підходить до викладачки Вікторії Шендер білявий хлопчик років 4-ох.
"Так, так, "дирижером" будеш", - відповідає, всміхаючись. - "Викладачі боялись "Харків-фесту" більше за дітей. Чекаємо концерт у філармонії. Діти знають майже всіх музикантів, бо робимо "контактні концерти". Запрошуємо виконавців із філармонії. Діти ходять поміж ними, торкаються інструментів. Ми розповідаємо про класичну музику. Найбільша проблема після кожного концерту - забрати барабан. Люблять фортепіано і гітару. Вивчаємо звуки по кольорах і по тембрах. Клавіатуру робимо в кольорових стікерах. Дівчата вигадали собі флейти з бантиками. Пальчики ставлять не на клапани – а бантики закривають".
"Що ми робили після мультика про Міккі Мауса?" – питає ведучий концерту у костюмі з краваткою.
"Вгадували, які в мультику грали інструменти. Згадали скрипку, віолончель і барабани. Міккі Маус на гобої грав", - каже дівчинка у рожевій сукні з довгим білим волоссям.
KharkivMusicFest - соціально відповідальний захід. В його рамках відбулися спеціальний благодійний концерт для дітей з особливими потребами, ветеранів АТО та дітей воїнів, загиблих в АТО. Також учасники фестивалю завітали до спеціальних закладів для дітей з особливими потребами. Туди також передали безкоштовні квитки на концерти фестивалю.
Завтра, 29 березня, в рамках фестивалю в Харківському національному академічному театрі опери та балету відбудеться концерт-закриття "Європейська феєрія". Музиканти з Австрії, Німеччини та Польщі гратимуть твори композиторів Станковича, Шопена та Лютославського.
У Києві відбувся гала-концерт у межах національного проекту "Три "С": Скорик – Станкович – Сильвестров". "Три "С" – це три "кити" сучасної української класичної музики – композитори Мирослав Скорик, Євген Станкович і Валентин Сильвестров. З перших літер їхніх прізвищ і утворилася символічна назва проекту "Три "С", який тривав у 2016–2017 роках і ознаменувався концертами у Києві, Львові, Харкові, Одесі. Ідея проекту у поєднанні знакових творів видатних українських композиторів із шедеврами світової класики.
Коментарі