Територіальні центри комплектування вигадали креативний спосіб видачі повісток.
Вона надсилається разом із викликом про розгляд адміністративної справи за порушення військового обліку, розповів адвокат Роман Сімутін у своєму YouTube-каналі.
"Де у виклику пишуть: 03.06.2023 року щодо вас буде складено протокол за ст. 210 КУпАП, але в разі явки до ТЦК 03.06.2023 р. справу щодо примусового приводу щодо вас буде скасовано", – пояснює Сімутін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити після вручення повістки: пояснення
Якщо ви не прибули за повісткою у вказану дату, то щодо вас через два дні розглянуть адмінматеріали та притягнуть до відповідальності зі штрафом у 5100 грн, пояснює правник.
Проте, він впевнеий, що справа розвалиться, адже порушена послідовність запрошення та розгляду справи.
"Якщо ви не скасуєте постанову ТЦК про штраф і сплатите його, то визнаєте свою вину й погодитеся з правомірністю притягнення до відповідальності. А далі – кримінальне провадження, підозра та розшук", – наголошує він.
В Україні воєнний стан подовжено до 18 серпня 2023 року, тож масова роздача повісток триватиме. Нещодавно було розширено повноваження ТЦК: тепер їхні представники можуть вручати повістки військовозобов'язаним у будь-якій області, незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.
30 травня Рада знизила граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років, тобто тепер чоловіків від 25 років можуть мобілізувати.
Коментарі