Ексклюзиви
Понеділок, 27 травня 2019 15:17

"Відділ "К" СБУ – одна з найефективніших структур у боротьбі з корупцією" - експерт

"Відділ "К" СБУ – одна з найефективніших структур у боротьбі з корупцією" - експерт
Ярослав Антоняк вважає правильним призначення голови партії "Слуга народу" Івана Баканова першим заступником голови Служби безпеки України

Вимоги західних експертів до президента Зеленського щодо посилення боротьби з корупцією і їх вимоги щодо ліквідації спецпідрозділів СБУ по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю є взаємовиключними. Бо неможливо однією рукою долати корупцію в країні, а іншою ліквідовувати структуру, яка бореться з корупцією ефективніше за усі інші існуючі антикорупційні органи.

Про це заявив експерт з питань національної безпеки Ярослав Антоняк.

Першим призначенням, яке новообраний Президент України здійснив в національній спецслужбі, стало призначення голови партії "Слуга народу" Івана Баканова Першим заступником голови Служби безпеки України - начальником Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

"Ще не встиг зайти до робочого кабінету новопризначений Перший заступник Голови СБУ Іван Баканов, як "реформатори" вже вкотре почали піднімати питання про необхідність проведення в українській спецслужбі інституційної реформи, яка б позбавила її виконання "непритаманних" функцій. Причиною такої активізації стала заява заступника голови Представництва ЄС в Україні Анніки Вайдеманн, яка висловила думку про те, що Служба безпеки України повинна бути позбавлена нинішніх функцій у сфері "економічної та організованої злочинності", додавши, що "зазвичай це непритаманні функції в західних країнах для служб безпеки", - зазначив він.

Саме ГУ БКОЗ СБУ ( відділ "К") безуспішно намагалися ліквідувати протягом останніх 5 років усі так звані реформатори і антикорупціонери. Разом з тим, результати роботи спецпідрозділу СБУ по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю кажуть не лише про те, що він є надзвичайно ефективний, а й про те, що Головне управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю є однією з найсильніших і найфаховіших структурних одиниць української спецслужби, заявив Антоняк.

"Слід зазначити, що всі ці спроби зазнали краху, в тому числі, завдяки ефективній роботі спецпідрозділу СБУ під керівництвом генерал-полковника Павла Демчини, який нещодавно пішов у відставку. Надзвичайно високі результати роботи Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю за останніх 4 роки відзначили експерти не лише в Україні, а й за кордоном, зокрема, в середовищі іноземних спецслужб та Європейському парламенті", - підкреслив експерт.

На думку Антоняка, президент Зеленський, вочевидь, провівши попередні консультації з фахівцями, для демонстрації поступу і досягнення результатів в боротьбі з корупцією, прийняв вірне, по своєму, рішення, призначивши на посаду Першого заступника Голови СБ України - начальника ГУ БКОЗ надзвичайно близького йому Івана Баканова. І відразу отримав неприємний сигнал від бажаючих реформувати СБУ, які наполягають на ліквідації потужного інструменту боротьби з корупцією і оргзлочинністю, який сьогодні є в руках Президента.

"Без сумніву, президенту Зеленському слід звернути увагу на той факт, що не лише українські "грантожери", а й європейські консультанти лукавлять, кажучи про те, що боротьба з корупцією та оргзлочинністю - це непритаманна функція для спецслужб західних країн. Окремі спецслужби західних країн не лише виявляють корупційні злочини та ведуть боротьбу з організованими злочинними групами, а й провадять слідство у вказаних категоріях справ", - заявив він.

Як підкреслив Антоняк, сьогодні критично необхідно зберегти підготований кадровий склад та оперативне ядро спецпідрозділів по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ.

"Немає жодних сумнівів в тому, що команді новообраного Президента доведеться попрацювати з реформою національної спецслужби для її підсилення. Проте робити це повинні не "консультанти" та "антикорупціонери" без профільної освіти та досвіду роботи, котрі уявили себе фахівцями в такій чутливій темі як діяльність спецслужб, а зовсім інші люди і на зовсім інших принципах", - заявив експерт.

"Отдел "К" СБУ - одна из самых эффективных структур в борьбе с коррупцией" - эксперт

Требования западных экспертов к президенту Зеленскому по усилению борьбы с коррупцией и их требования по ликвидации спецподразделений СБУ по борьбе с коррупцией и оргпреступностью являются взаимоисключающими. Поскольку невозможно одной рукой бороться с коррупцией в стране, а другой ликвидировать структуру, которая борется с коррупцией эффективнее всех других существующих антикоррупционных органов. Об этом заявил эксперт по вопросам национальной безопасности Ярослав Антоняк.

Первым назначением, которое новоизбранный Президент Украины осуществил в национальной спецслужбе, стало назначение председателя партии "Слуга народа" Ивана Баканова первым заместителем председателя Службы безопасности Украины - начальником Главного управления по борьбе с коррупцией и организованной преступностью Центрального управления СБУ.

"Еще не успел зайти в рабочий кабинет новый Первый заместитель Председателя СБУ Иван Баканов, как "реформаторы" в очередной раз начали поднимать вопрос о необходимости проведения в украинской спецслужбе институциональной реформы, которая лишила бы ее выполнения "несвойственных" функций. Причиной такой активизации стало заявление заместителя главы Представительства ЕС в Украине Анники Вайдеманн, которая высказала мнение о том, что Служба безопасности Украины должна быть лишена нынешних функций в сфере "экономической и организованной преступности", добавив, что "обычно это несвойственные функции в западных странах для служб безопасности", - отметил эксперт.

Именно ГУ БКОП СБУ (отдел "К") безуспешно пытались ликвидировать в течение последних 5 лет все так называемые реформаторы и антикоррупционеры. Вместе с тем, результаты работы спецподразделения СБУ по борьбе с коррупцией и оргпреступностью говорят не только о том, что оно чрезвычайно эффективно, но и о том, что Главное управление по борьбе с коррупцией и оргпреступностью является одной из самых сильных и наиболее профессиональное структурных единиц украинской спецслужбы, заявил Антоняк.

"Следует отметить, что все эти попытки потерпели крах, в том числе, благодаря эффективной работе спецподразделения СБУ под руководством генерал-полковника Павла Демчины, который недавно ушел в отставку. Очень высокие результаты работы Главного управления по борьбе с коррупцией и оргпреступностью за последние 4 года отметили эксперты не только в Украине, но и за рубежом, в частности, среди иностранных спецслужб и в Европейском парламенте", - подчеркнул он.

По мнению Антоняка, президент Зеленский, очевидно, проведя предварительные консультации со специалистами, для демонстрации прогресса и достижения результатов в борьбе с коррупцией, принял верное, по своему, решение, назначив на должность Первого заместителя Председателя СБ Украины - начальника ГУ БКОП чрезвычайно близкого ему Ивана Баканова. И сразу получил неприятный сигнал от желающих реформировать СБУ, которые настаивают на ликвидации мощного инструмента борьбы с коррупцией и оргпреступностью, который сегодня есть в руках Президента.

"Без сомнения, президенту Зеленскому следует обратить внимание на тот факт, что не только украинские "грантоеды", но и европейские консультанты лукавят, говоря о том, что борьба с коррупцией и оргпреступностью - это неприсущая функция для спецслужб западных стран. Отдельные спецслужбы западных стран не только выявляют коррупционные преступления и ведут борьбу с организованными преступными группами, но и проводят следствие по указанным категориям дел", - заявил он.

Как подчеркнул Антоняк, сегодня критически необходимо сохранить подготовленный кадровый состав и оперативное ядро ​​спецподразделений по борьбе с коррупцией и оргпреступностью СБУ.

"Нет никаких сомнений в том, что команде новоизбранного Президента придется поработать с реформой национальной спецслужбы для ее усиления. Однако делать это должны не "консультанты" и "антикоррупционеры" без профильного образования и опыта работы, которые возомнили себя специалистами в такой чувствительной теме как деятельность спецслужб, а совсем другие люди и на совершенно других принципах", - заявил эксперт.

Зараз ви читаєте новину «"Відділ "К" СБУ – одна з найефективніших структур у боротьбі з корупцією" - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 40168
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода