20 грудня вшановують святого Ігнатія Антіохійського, якого прозвали Богоносцем.
Припускають, що він народився в Антіохії в I столітті, сам був сирійцем і учнем Іоанна Богослова - саме в нього Ігнатій здобув глибокі знання в багатьох науках. Своє прізвисько - Богоносець - він отримав за те, що, як сказано в Євангеліє від Матвія, Ісус брав немовля Ігнатія на руки. Є й інша версія: Ігнатій отримав прізвисько, бо був "носієм Божественного духу". Пізніше святий став одним із найвідоміших великих християнських письменників - його вважають автором послань до тих, хто жив в Ефесі, Магнезії, Траллії, Філадельфії, Смирні та Римі.
Після того, як апостол Петро залишив пост єпископа Антіохії, його зайняв Ігнатій. Але за часів правління імператора Траяна, єпископ потрапив під гоніння. Його заслали до Риму, де змушували відректися від віри, а потім кинули на поталу левам. Мощі святого перебувають у храмі святого Климента, в Римі.
Прикмети
Якщо цього дня мокрий сніг - літо буде дощовим, а якщо стоїть ясна погода - посушливим;
сонце в серпанку - чекай заметіль;
собаки і коти валяються в снігу - теж до заметілі;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різдво-2023: коли колядувати, щедрувати та посівати за новим календарем
павук плете в будинку павутину - завтра буде погожий день;
голосно каркають ворони - до мокрого снігу.
У народному календарі 20 грудня - свято Ігнатіїв день, Ігнатом і Обереговим днем. Вважалося, що в цей час потрібно захищати дім від напастей і проводили для цього низку обрядів.
Що не можна робити
лаятися і лихословити;
відмовляти в допомозі;
порушувати правила посту.
Цього дня не варто брати і давати гроші в борг - інакше рік без грошей просидиш. Також категорично забороняється купувати взуття - згідно з прикметою, так можна скоротити собі життя.
Що можна робити
Цього дня можна піти до храму або помолитися вдома. Ігнатія Богоносця просять захистити від пристріту і зла, про удачу в справах, сімейне благополуччя, а також допомогу людям, які відступилися від віри. Також святий допомагає в навчанні.
За народними повір'ями цього дня слід обійти навколо свого будинку з іконою в руках, щоб захистити його від зла, стихійних лих, голоду. Крім цього, прийнято вклонитися дому - вважається, що це допомагає захистити його від пристріту і збереже достаток і благополуччя.
З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше.
Старий Новий рік - не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.
Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.
Коментарі