Ексклюзиви
середа, 18 грудня 2019 15:56

Верховний Суд не давав дозвіл УПЦ МП залишити свою назву

Верховний Суд не давав дозвіл УПЦ МП залишити свою назву
УПЦ МП не давали дозвіл лишити свою назву. Фото: glavcom.ua

У Мінкульті заявили, що новина про рішення суду, який дав змогу Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати своєї назви, фейк. Дезінформацію вже встигли поширити деякі українські ЗМІ, чим ввели людей в оману.

"Оприлюднена інформація не відповідає дійсності... Верховний Суд не ухвалював постанови, "яка дала б змогу Українській православній церкві Московського патріархату не змінювати своєї назви", - йдеться у повідомленні Мінкультури, поширеному в середу вранці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Об'єднала понад 600 громад і перемогла російський шантаж" - здобутки Помісної церкви за рік

УПЦ (МП) подала позов про скасування перейменування у Російську православну церкву в Україні.

Постанова адмінсуду м. Києва від 22.04.2019 задовольнило клопотання позивача. Рішення суду спиралось на заборону суб'єктам держреєстрації юросіб, громадських формувань (зокрема Мін'юсту України, Мінкультури України, їх структурним підрозділам) проводити будь-які реєстраційні дії щодо відомостей, що містяться в Єдиному держреєстрі юросіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зокрема, але не виключно, скасовувати реєстраційні дії та записи про релігійні організації.

"Мінкультури скористалось своїм правом, та оскаржило ухвалу в апеляційному та касаційному порядку. Ухвала Верховного Суду від 11.12.2019 касаційну скаргу Мінкультури залишає без задоволення, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.04.2019 залишено без змін. Варто зазначити, що станом на 17.12.2019 Окружний адміністративний суд м. Києва не переходив до вирішення справи по суті", - йдеться в повідомленні міністерства.

У зв'язку з цим Міністерство культури молоді та спорту України закликає представників ЗМІ ретельніше ставитися до перевірки інформації та звертатися за відповідними коментарями до прес-служби міністерства.

Верховна Рада 20 грудня 2018 року ухвалила закон, що зобов'язує УПЦ (МП) у своїй назві зазначити приналежність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Документ передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійної організації з центром у державі-агресорці, зобов'язана в назві відображати приналежність до такого центру за межами країни.

Вона буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю зазначати назву тієї організації, частиною якої вона є і центр якої розташований за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Згідно із законом, якщо протягом чотирьох місяців церква з центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут у цій частині втратить чинність.

Мінкультури здійснило релігієзнавчу експертизу та оприлюднило перелік релігійних організацій, які мають внести зміни до своєї назви та статуту, зазначивши серед них і УПЦ (МП).

В УПЦ (МП) заявили, що вони не підпадають під закон, який зобов'язує релігійні організації зазначати в назві свій релігійний центр, якщо такий розташований у країні-агресорі. Згідно з позицією УПЦ (МП), їхній адміністративний центр розташований не в Москві, а в Києві, а зв'язок із Москвою у них лише духовний.

22 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив заяву Київської митрополії УПЦ (МП) про забезпечення позову у справі про скасування наказу Мінкультури України, згідно з яким Київська митрополія УПЦ (МП) має внести зміни у свою назву.

Згодом Мінкультури подало апеляцію на це рішення суду. Але 22 липня рішення Окружного адмінсуду було підтверджено постановою Шостого апеляційного адміністративного суду.

У відповідь на це Міністерство культури України звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ці рішення судів та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні клопотання про забезпечення позову відмовити. Касаційну скаргу було аргументовано тим, що порядок скасування реєстраційних дій щодо релігійних організацій визначено законодавством і суб'єкти державної реєстрації не можуть здійснювати такі дії.

У листопаді перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко заявила, що міністерство найближчим часом має намір активізуватися щодо вирішення питання про перейменування УПЦ (МП), не уточнивши, яких саме заходів має намір вжити відомство.

Зараз ви читаєте новину «Верховний Суд не давав дозвіл УПЦ МП залишити свою назву». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути