Про те, чим відрізняється тюрма в Україні від подібних закладів у США або Норвегії пише Наталя МЕЛЬНИЧУК у статті "Книжка Жадана є в норвезькій в'язниці".
В Україні, за статистикою, перевиховується 95 відсотків злочинців. Світовий рекорд, досвідом встановлення якого варто було б ділитися з іншими країнами, - каже автор.
Насправді ж це - хитрий трюк із законодавством: рецидивом в Україні вважається лише злочин, скоєний колишнім в'язнем протягом року після звільнення.У середньостроковій же перспективі рецидивістами стає більше половини засуджених, за даними правозахисників.
У США на екскурсію до наметової тюрми може записатися будь-хто, кому виповнилося 18. Влаштовуючи рейди на нелегальних мігрантів чи тримаючи в'язнів на голодному пайку, американські правоохоронці упевнені у своїй правоті. Про такі методи населення знає, однак щоразу підтримує на виборах. Вчинив злочин - отримай покарання - вжахнися - і, будь ласкавий, більше закон не порушуй.
Норвежці поводяться з ув'язненими дуже м'яко й домагаються того, що переважна більшість із них вдруге за ґрати не потрапляє.
У наших СІЗО відбивають нирки й ламають щелепи. Без мети. Просто тому, що можуть.
Читайте повний текст у журналі "Країна" №72 за 20 травня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн
Коментарі
2