Цього року ключові виноробні регіони планети виробили набагато менше вина, ніж зазвичай. Це сталося через кліматичні зміни на планеті.
Тому європейський винний ринок отримає набагато менше винної продукції. В кінцевому результаті це може позначитися на її вартості. Про це повідомляє УНН.
Востаннє істотний виробничий спад вина спостерігався в 1957 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вигоріло до половини виноградників у Каліфорнії
- На дозріванні виноградної ягоди несприятливо позначилися екстремальні заморозки і аномальна спека. Найбільше від негоди постраждали виноградники Італії, Іспанії та Франції, де виноградарі не дорахувалися 26%, 20% і 18% врожаю. Єдиною державою Європейського союзу, якій вдалося уникнути проблем, пов'язаних з кліматичними змінами, стала Португалія. Більше того, місцевим виноградарям навіть вдалося збільшити виробництво на 10%, - кажуть експерти.
Фермери дотримуються позиції, що наслідки неврожаю знайдуть своє відображення в збільшенні вартості вина. Але навіть при таких умовах, відшкодувати всі завдані збитки не вдасться.
Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, запроваджено у листопаді 2016 року. 2017-го зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина тощо). Внаслідок цього до Мінекономрозвитку надійшли численні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати.
Коментарі
3