Російсько-українська ракета-носій "Зеніт-3SL" стартувала з морської платформи у Тихому океані. Про це повідомили у підмосковному Центрі управління польотами (ЦУП).
– Ракета-носій і розгінний блок ДМ повинні вивести на геоперехідну орбіту американський телекомунікаційний космічний апарат Galaxy 16, - сказав представник ЦУПу.
Запуск "Зеніту" здійснюється міжнародною корпорацією "Морський старт" (Sea Launch).
У Центрі уточнили, що процес виведення апарату на перехідну до геостаціонарної орбіту займе приблизно 1 годину. Відділення апарату з розгінним блоком від другого ступеня ракети-носія відбулося приблизно через 8 хвилин після старту.
Стартова вага супутника Galaxy 16 - 4640 кг. Він повинен замінити на орбіті старий супутник Galaxy 4R. Палива на Galaxy 16 повинно вистачити на 15 років роботи на орбіті, але керівництво консорціуму Sea Launch вважає, що пряме виведення супутника на задану орбіту при його запуску з екватора, дозволить заощадити паливо для бортового двигуна і таким чином збільшить термін служби супутника ще на декілька років.
Запуск Galaxy 16 - третій за програмою "Морського старту" з шести запланованих в 2006 році і 21-й пуск в рамках реалізації програми Sea Launch з 1999 року.
У створений в 1995 році Sea Launch входять: американська Boeing (40% в статутному фонді), російська РКК "Енергія" (25%), українські ДКБ "Південне" і ПО "Південмаш" (15%), а також британсько-норвезька Kvaerner Group (20%). Портфель замовлень компанії оцінюється більш ніж в $2 млрд, повідомляє Інтерфакс.
Коментарі