У Києві біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору більше трьох тисяч чоловік взяли участь в акції, присвяченій черговій річниці трагедії українського народу. Дві сотні свічок зі стрічками, на яких вказані імена і прізвища людей, які рятували інших від голоду встановили в Меморіалі.
На пагорбі слави організатори розгорнули плакат "Голодомор - геноцид. Пам'ятаємо" та встановили безліч червоних свічок. Панахиду за померлих від голоду відслужили священники Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви.
Також в акції взяли участь політики Арсеній Яценюк, Микола Томенко, Олег Тягнибок, громадські діячі Левко Лукяненко, Євген Сверстюк. Вони першимо поставили свічки до меморіалу Пам'яті. Крім цього свічки та хліб поставили і представники від кожної області України та автономної республіки Крим.
Голодомор 1932-1933 штучно організований голод радянською владою на території УРСР та частини Кубані переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селя. За дослідженнями американця Джеймса Мейса, доктора історичних наук в університеті Мічигану, Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду.
У 2006 році Верховна Рада визнала офіційно Голодомор геноцидом українського народу. 13 січня 2010 Апеляційний суд Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні в 1932-33 роках. 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.
В Україні, день памяті жерт голодоморів та політичних репресій відзначають кожної четвертої суботи листопада.
Коментарі
6