У Севастополі заблокована колона бронетранспортерів Чорноморського флоту, яка повинна була брати участь у репетиції військового параду, присвяченого Дню Військово-морського флоту Росії.
"Інцидент з блокуванням колони бронетранспортерів Чорноморського флоту українськими властями створює додаткову напруженість в місті", - заявило у четвер військово-дипломатичне джерело.
Воно пояснило, що про участь бронетранспортерів у військовому параді українська влада була попереджена завчасно. Проте, після прибуття морським шляхом бронетехніки в район яхт-клубу Чорноморського флоту подальший її проїзд до місця проведення параду був заблокований правоохоронними органами України.
"Ми розглядаємо це як черговий недружній провокаційний крок української влади, що загострює і без того напружену обстановку в місті", - сказав співбесідник агентства.
За його словами, така сама ситуація трапилася і минулого року. Тоді було ухвалено рішення відмовитися від участі бронетранспортерів в параді, і вони морським шляхом були повернені до місця постійної дислокації.
"На даний момент бронетехніка знаходиться в районі яхт-клубу. Представниками командування Чорноморського флоту ведуться переговори з українськими властями з урегулювання конфліктної ситуації. Ми сподіваємося, що здоровий глузд все ж таки переможе і питання буде вирішено позитивно", - сказав співбесідник агентства.
Це вже третій випадок, коли представники українських служб затримують автотранспорт Чорноморського флоту.
Як повідомлялося, в минулий вівторок у Севастополі два автомобілі Чорноморського флоту, що перевозили крилаті ракети морського базування "Малахіт", були затримані співробітниками української Державтоінспекції. "Формальною підставою для затримки російської автоколони, за заявою співробітників українській ДАІ, стала відсутність у супроводі колони спеціальної пожежної машини", - повідомив співбесідник агентства.
За його словами, після складання відповідного протоколу автомобілі ЧФ були відпущені і повернулися на базу.
8 липня 2009 року в Севастополі були тимчасово затримані три автомобілі ЧФ, що перевозили крилаті ракети. За заявою українських офіційних осіб, при транспортуванні ракет були порушені угоди між Україною і РФ про статус і умови перебування ЧФ РФ на території України від 28 травня 1997 року, а також законодавство України.
У свою чергу, російська сторона відкинула ці звинувачення.
За матеріалом Интерфакс-Украина
Коментарі
3