Такі офіційні данні наводить Держслужба туризму і курортів.
Скоротилася кількість як приватних візитів, так і відряджень і організованих турів. Як і раніше більшість іноземців (89%) приїжджають самостійно, 7% за путівками, 4% з бізнес-метою. Найбільше гостей до України завітало з країн СНД (14,6 млн. або 71% потоку), на другому місці - країни Євросоюзу (5,7 млн. Або 27%). В першу чергу скоротилася кількість туристів з Польщі (51% або на 2,7 млн. осіб), Словаччині (на 17 % або на 107,4 тис. осіб), Угорщини (на 21 % або на 219,4тис.осіб), Німеччина (на 8% або на 18,1тис.осіб), Румунії (на 25% або на 363,2 тис. Осіб).
Якщо брати до уваги країни СНД, то знизилась кількість подорожуючих з Азербайджану (на 17% або на 13,4 тис. осіб), Білорусі (на 12% або на 422,7тис. осіб), Грузії (на 25 % або на 13 тис. осіб).
Українці минулого року також рідше подорожували за кордон. Загальний потік українських туристів становив 15,3 млн. осіб, що на 1,1% менше, ніж у 2008 році. Падіння відбулося за рахунок зниження кількості організованих турів і службових поїздок. З приватною метою наші співвітчизники їздили частіше (на 2% більше, ніж у 2008 р.), в першу чергу до Румунії, Польщі, Молдови, Угорщини та Німеччини.
Найбільше українців відвідувало країни СНД (6,3 млн. або 53%), до країн Євросоюзу потрапило 8,1 млн. осіб (41% потоку). ТОП-10 країн, до яких подорожували українці у порядку зменшення: Росія, Польща, Молдова, Угорщина, Румунія, Туреччина, Словаччина, Єгипет, Німеччина та Чехія.
Таке суттєве скорочення іноземних туристів експерти пояснюють відсутністю рекламної компанії нашої країни за кордоном.
"Минулого року не було проведено жодних рекламних акцій, прес-турів закордонних журналістів чи туроператорів, - сказав Володимир Царук керівник Центру туристичної інформації. - Про Україну показували лише один ролик по CNN. Дуже скоротився потік російський туристів до Криму, тому що рекламний бюджет республіки був найнижчий за весь час незалежності. Свою негативну роль зіграли також криза і політична нестабільність."
Коментарі
1