У селі Луквиця Богородчанського району Івано-Франківської області проходить крайовий летунський табір "Чота крилатих". Основним спрямуванням цього табору є розвиток та популяризація авіації серед молоді.
Його вже десятий рік поспіль організовують пластуни. У їхньому розпорядженні кілька парапланів, дельтапланів та паратрайк. Але перед цим - тритижневі авіаційні курси і спеціальний твір. За допомогою письмових тестів перевіряють інтелектуальні здібності майбутнього пілота. Адже в авіації випадкових людей немає.
Як розповів Gazeta.ua комендант табору Микола Яриновський, у "Чота крилатих" є кілька парапланів, дельтаплани і навіть паратрайк. Наявність таких крил – задоволення не з дешевих. Ціна одного – більше тисячі євро. Їх пластуни купили своїми силами.
Навчання тут безкоштовне. Для польоту на кожного виділено майже двадцять льотних годин. Такому, кажуть пластуни, їм могли б позаздрити навіть професійні пілоти.
У Луквиці розташоване 300-метрове летовище, яке ловить вітри з усіх боків.
Тут пластуни з Івано-Франківська та Львова і Тернополя проходять спеціальний відбір. Далі - кількатижневі навчання. Відчайдух навчають основам аеродинаміки і парапланеризму. Історії української авіації і навіть будови літальних апаратів. Щодня тут відбуваються кількагодинні інструктажі з техніки польотів та приземлення.
"У нас є випадки, що через цей табір вступали в авіаційні університети для того, щоб продовжувати своє навчання в літунстві. А також згодом , навчившись і закінчивши університет, уже приїжджають до нас на табір інструкторами.", - каже Яриновський.
Представники різних областей України після завершення таборування стануть інструкторами з летунства у своїх пластових організаціях.
Особливістю пластового літа в цьому році є те, що в таборах беруть участь не лише представники різних областей, а й діти з діаспори, зокрема Польщі.
Загалом оздоровленням у пластових таборах буде охоплено півтора тисячі осіб.
Коментарі