Космічний телескоп "Хаббл" сфотографував сферичну газову оболонку, яка утворилася після спалаху наднової у Великій Магеллановій хмарі.
Цей залишок наднової має позначення SNR B0509-67.5 і розташовується в сузір'ї Золотої риби в 160 000 світлових роках від Землі. Передбачається, що попередником наднової був білий карлик, а сам вибух, таким чином, належав до типу Ia. Цю подія спостерігачі, що перебували у Південній півкулі, могли б зареєструвати близько 400 років тому. Але відповідних за часом повідомлень про появу "нових зірок" у Великій Магеллановій хмарі не збереглося.
Камера ACS "Хаббла" сфотографувала SNR B0509-67.5 в жовтні 2006 року. Тоді астрономи використовували фільтр, налаштований на реєстрацію спектральної лінії водню Н-альфа, яка включена в серію Бальмера. Цій лінії відповідає перехід електронів з третього енергетичного рівня на другий з довжиною хвилі в 656,3 нм.
На зображенні, переданому ACS, чітко виділяється газова оболонка діаметром близько 23 світлових років, яку дослідники назвали "ялинковою кулею". Оболонка, зауважимо, розширюється зі швидкістю понад 18 млн км / год.
Знімок був об'єднаний з фотографією навколишнього зоряного поля, зробленою камерою WFC3 зовсім недавно, в листопаді 2010 року.
Отримане зображення астрономи і представили публіці.
Коментарі