Київрада прийняла програму протидії зловживанню алкоголем і поширенню наркотиків у столиці. Програма розрахована до 2013 року і буде реалізована поетапно.
Зокрема, до 2010 року при Київській міськадміністрації і районних адміністраціях мають бути створені координаційні ради з алкогольних і наркотичних питань. Вони керуватимуть виконанням районних і міських цільових програм, які серед іншого передбачають обмеження реклами алкогольних напоїв, а також регулювання кількості пунктів, часу і місця їх продажу.
Як повідомила голова комісії Київради з питань охорони здоров"я і соціального захисту Алла Шлапак (блок Черновецького), насамперед передбачається заборонити продаж алкогольній продукції на Хрещатику, ринках, в парках і зонах відпочинку, а також у радіусі 100 м від навчальних закладів. Також центрами соціальних служб для молоді, управлінь освіти і охорони здоров"я будуть створені підрозділи вуличної соціальної роботи в мікрорайонах, молодіжні клуби здорового способу життя при навчальних закладах, "школи соціальних знань" для батьків алко- і наркозалежних.
Крім того, прийнята програма передбачає запровадження з 2010 року програм замісної терапії для наркозалежної молоді. Спільно з управліннями МВС планується поставити на облік тих, хто вживає наркотичні і психотропні речовини. Потенційних споживачів алкоголю і наркотиків серед підлітків виявлятимуть на медоглядах у військкоматах, а для дорослих буде розроблена система наркологічних оглядів. "Ми плануємо співпрацю з правоохоронними органами, оскільки ніхто, окрім них, поки не вів статистику і облік наркозалежних", - пояснив секретар комісії з питань освіти і науки Олексій Давиденко (БЮТ).
Спільний бюджет програми по боротьбі з алкогольною і наркотичною залежністю складе 22,8 млн грн.
Не дивлячись на те, що документ був прийнятий одноголосно, деякі депутати вважають такий бюджет нереальним.
Так, Сергій Баранов-Мохорт (Партія регіонів) вважає, що в Києві недостатньо кваліфікованих фахівців для виконання передбачених заходів.
"До того ж в умовах економічної кризи складно уявити, що в київських навчальних закладах буде розширено штат співробітників і відкриються нові обладнані кабінети. Але ми не могли не підтримати програму, інакше наші опоненти тут же використали б це в політичних цілях", - відзначив Баранов-Мохорт.
Як повідомлялося раніше, Київська міська рада ухвалила рішення направити 1,82 мільйона гривень на профілактику куріння у 2009-2012 роках.
Основними напрямками програми Київрада визначила: виготовлення та розміщення соціальної реклами про шкоду куріння, організацію роботи гарячої лінії для бажаючих кинути курити, заохочення медичних працівників за боротьбу з курінням, інформування населення про наслідки тютюнової залежності через комунальні засоби масової інформації.
Нагадаємо, жовтні 2008 року Київрада закликала Президента Віктора Ющенка, Верховну Раду і Кабінет Міністрів збільшити штрафи за куріння у заборонених місцях удвічі до 2-10 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, тобто до 34-170 гривень.
У вересні Київрада заборонила куріння на дитячих майданчиках, зупинках громадського транспорту, в під"їздах багатоповерхових житлових будинків, гуртожитках і підземних переходах.
Крім того, 72% українців підтримують збільшення розміру попереджень на пачках сигарет і доповнення їх тексту страшними зображеннями, які повідомляють про шкоду куріння для здоров"я.
За матеріалами Комерсант-Україна, Gazeta.ua
Коментарі