На вулицях столиці України рясно зацвіли каштани - історичні символи міста.
Найчастіше київські каштани пишно розпускають свій біло-рожевий квіт навесні (у травні), хоча бувають і аномальні цвітіння восени (у вересні).
Нині Київ часто ще досі називають містом каштанів. Адже квітучий каштан у радянські часи був офіційним символом міста й зображувався на його гербі. А пісенним гімном столиці завжди вважався "Київський вальс", написаний у 1950 році Андрієм Малишком і Платоном Майбородою:
Знову цвітуть каштани,
Хвиля дніпровська б'є.
Молодість мила, –
Ти щастя моє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каштани плутають осінь з весною через потепління
Є кілька версій появи каштанів у Києві. За однією з них каштанами прикрашали садиби київських монастирів ще в XVII-XVIII століттях. Відомості про це є, зокрема, в "Історії міста Києва", датованій 1799-1800 рр.
Інша свідчить, що в 1842 році до приїзду царя Миколи I тодішній генерал-губернатор Бібіков завіз із Балкан "невідому рослину, яка тішить погляд і запахом приємна". Деревами засадили алею на Бібіковському бульварі (нині бульвар Шевченка), по якій монарх повинен був в'їхати в місто.
Деякі історики стверджують, що київські каштани з'явилися в місті через велику кількість відставних офіцерів – учасників Вітчизняної війни 1812 року, які оселилися в столиці України. Саме вони, на їхню думку, привезли з Європи і поширили це дерево.
Коментарі
6