72-річний Микола Борисенко з Черкас лікує ноги настоянкою кінського каштана. Подрібнені плоди замочує в самогонці на два тижні. Потім натирає засобом хворі на тромбофлебіт литки.
— Пропрацював усе життя дитячим лікарем. Знаю, що чимало препаратів готують на основі лікарських рослин.
Витягає з тумбочки 2-літрову банку з подрібненими кінськими каштанами в самогоні. Набирає у жменю жовтуватої рідини й натирає червоні ноги.
— В основі дії настоянки — флавоноїди. Ці речовини тонізують судини, розширюють артерії. Років із 10 каштанами натираю. Бувало, так набрякнуть кінцівки за день, як колодки. Звечора намащу, а вранці вже на город іду.
З осені заготовляє піввідра каштанів. Цього достатньо, щоб настояти кілька 3-літрових банок.
— Засоби з каштанів помічні на початкових стадіях хвороб судин, — говорить лікар-хірург Юрій Баляс, 56 років, із райцентру Кам'янка на Черкащині. — Природний матеріал, на відміну від препаратів, легше сприймається печінкою. Каштан зміцнює стінки судин, розчиняє згустки крові при тромбофлебіті, знімає запалення. Якщо вживати настоянки з цієї рослини чи втирати у хворі місця, знижується ризик інфаркту через тромби. За початкових стадій геморою каштани дуже ефективні. Раджу хворим зрізати з дерева кору, подрібнити її. 50 грамів кори кип'ятити в літрі води протягом 15 хвилин. Охолоджену рідину застосовують для сидячих ванн.
Коментарі