Туристам з Німеччини, які приїжджають в Індію, Іран або Пакистан, газета Spiegel порекомендувала не розкривати свого німецького походження, адже там існує небезпека потрапити в незручну ситуацію, викликану дуже поширеним в цих країнах шануванням Адольфа Гітлера.
Багато пакистанців, дізнавшись що їх співрозмовник приїхав з Німеччини, починають говорити на тему "ми всі арійці", розмірковуючи про нібито спільних предків - аріїв. Бесіда часто переходить на постать Гітлера, якого пакистанці розглядають як геніального полководця, який вступив у боротьбу з американцями та британцями.
Один з перукарів в Ісламабаді, до якого прийшов стригтися німецький журналіст, бажаючи зробити клієнту приємне, підстриг його під Гітлера. Коли журналіст заявив, що схожий на фюрера, перукар радісно закивав, сказавши: "Саме так, вийшло дуже добре".
Позитивний образ Гітлера серед місцевого населення асоціюється не тільки з власне нацистами, а й усіма німцями. При цьому рядові жителі Пакистану чи Індії не мають чіткого уявлення про сучасну Німеччину і не хочуть визнавати, що вона не має нічого спільного з Третім Рейхом.
Приміром, старі німецькі "Мерседеси" 70-х років, які дуже популярні, незважаючи на високу ціну, господарі іноді прикрашають чорною свастикою в білому колі на червоному тлі. На одній з таких машин, що зустрілися журналістові, до того ж стояв напис "Я люблю нацистів". У машині їхала пакистанська сім"я з семи людей.
Втім, шанування Гітлера поширене не тільки в мусульманських Пакистані та Ірані, де воно найчастіше підживлюється антиізраїльськими настроями, а й в Індії, де свастика з давніх-давен вважалася символом сонця і добрим знаком. В індійських шкільних підручниках Гітлера підносять як великого політика, а англійське видання Mein Kampf можна придбати навіть у книжкових лавках глибоко в провінції.
Кілька років тому індуїстський підприємець відкрив ресторан "Гітлерівський хрест", відвідувачів якого на вході зустрічає портрет фюрера. Одна з індійських фірм, що займається продажем постільної білизни, продає набори наволочок і простирадл, прикрашених свастикою, під назвою "Гітлерівська колекція". А індійські батьки деколи називають своїх дітей Адольф на честь "великого" державного діяча.
Gazeta.ua за матеріалами Lenta.ru
Коментарі
1