У північній частині Атлантичного океану французькі вчені виявили "сміттєве море".
Понад 90 відсотків сміття - пластик: пляшки, тюбики від пасти, балони від аерозолів. Звалище дрейфує в районі Саргассового моря. Величезна територія "захоплена" сміттям.
"Це був справжній шок, коли посеред Атлантики ми побачили купи сміття", - розповів лідер гурту. При цьому він додав, що сміття "розсіяне" по величезній площі поверхні води.
Деякі пляшки - з етикетками Китаю і Великої Британії, що свідчить про тривалі подорожі сміття до середини океану. Пластик у морі не розкладається і часто дрейфує на поверхні. Потрапивши в океан пляшки, пакети та обгортки переміщуються завдяки морським течіям на тисячі кілометрів.
Пластик стає пасткою для птахів, його знаходять у шлунках риб. Національна служба досліджень океану і атмосфери щороку документує смерть 100 тис морських ссавців, пов'язану з пластиковим болотом.
У Тихому океані теж є гігантський смітник. 2 роки тому американський дослідник Чарльз Мур підрахував, що в тихоокеанських водах дрейфує близько 2 мільйонів тонн сміття.
28 травня цього року стало відомо, що Єврокомісія готує судовий позов проти Великої Британії у зв'язку зі скиданням стічних вод у море. Більше 20 тисяч труб в країні зливають відходи у воду.
Коментарі