В селі Хенхем, розташованому неподалік від Брістоля, у Великій Британії поховали юнака, останки якого два століття були навчальним посібником у британському вузі. Історія Джона Хорвуда почалася в 1821-му, коли хлопцю було лише 17 років.
Одного разу, прогулюючись вулицями села Хорвуд побачив свою кохану під ручку з іншим хлопцем. У пориві ревнощів він схопив з землі камінь і жбурнув його в дівчину, влучивши прямо в скроню. Кілька днів по тому Еліза Белсум померла, а Джон був засуджений і повішений на очах у жителів села.
Тіло вирішили використовувати з метою медичного експерименту та передали в розпорядження професора Брістольського університету. На очах у 80 студентів доктор Сміт справив ретельний розтин трупа, а результати описав у своїй книзі. Зы шкіри молодої людини пошили обкладинку для підручника з анатомії. Скелет Хорвуда доктор помістив у своєму кабінеті і ще довгий час з гордістю демонстрував його відвідувачам.
Історія юнака закінчилася лише 190 років потому.
Далека родичка його брата, 67-річна Мері Халлівел, вивчивши архіви, виявила скелет предка в засіках Брістольського університету і зажадала поховати його: "Я дуже хотіла, щоб бажання його батьків виповнилося й бідного хлопчика поховали. Тоді і я буду спокійна", - розповіла жінка.
Скелет юнака поклали в чорний гріб, і, дотримуючись усіх традицій, поховали на кладовищі його рідного села. Попрощатися з Хорвудом прийшли більше 50 односельців.
Насправді молода людина не вбивала свою кохану. Кинувши камінь, Хорвуд лише зачепив скроню дівчини. З маленькою ранкою і головними болями Еліза звернулася до сільського лікаря. Оглянувши дівчину, лікар сказав їй, що рана заражена і необхідно терміново робити операцію. Медик сам заніс у кров дівчини інфекцію. Розпочався абсцес, і кілька днів по тому нещасна померла.
У 19-му столітті судові розгляди не відрізнялися справедливістю, тому селяни не стали розбиратися, в чому справа, і звинуватили у смерті дівчини підлітка.
Коментарі
2