Екіпаж вертольота Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго забезпечив висадку групи вулканологів на кратер діючого вулкана Ньямлагира.
Командир загону льотчик першого класу полковник Іван Шоломій і льотчик-снайпер підполковник Володимир Прокопенко, здійснили висадку вчених на кратер активного вулкана висота якого сягає 3 км, повідомляє прес-служба Міноборони.
"У ранкові години, на які був запланований політ, повітряні маси в районі вулканів-сусідів Ньямлагира і Ньирагонго досить нестабільні. Спостерігається досить серйозна турбулентність. Навіть під час елементарного, на перший погляд завдання, а саме польоту навколо кратера вулкана, нам довелося зіткнутися з сильним попутним вітром, швидкість якого досягала 90 км/ч. Велике значення мала також і значна висота польоту, адже розрідженість повітря сильно впливає на льотні характеристики вертольота.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські вертольоти знищили табори бойовиків у Конго: подробиці операції
Небезпека підстерігає і під час посадки на поверхню кратера, адже пласти застиглої вулканічної лави досить крихкі і можуть провалитися під значним тиском", - розповідає Прокопенко
Після висадки вчених, вертоліт повернувся на аеродром і перебуває в режимі очікування. Через кілька годин екіпаж Мі-8 забрав вчених, успішно завершивши ще одне завдання Місії.
5 українських миротворців уперше долучилися до виконання завдань Багатопрофільної інтегрованої місії ООН зі стабілізації в Малі.
Коментарі