Протягом останніх 15 років українським лікарям вдалося провести рекордну кількість операцій із пересадки органів.
Так, тільки за останні пів року проведено 14 пересадок: чотири серця, дев'ять нирок і одна печінка. Про це повідомляє ТСН.
Водночас, лікарям вдалося провести першу в історії України - неродинну трансплантацію кісткового мозку.
Варто зазначити, що урядовці збільшили список медзакладів, які увійшли до пілотного проекту вдвічі . І тепер в Україні є вже 24 центри трансплантології.
"Неродинні трансплантації кісткового мозку в Україні раніше взагалі не проводили, а саме вони потрібні в 75% випадків. За кордоном така пересадка коштує близько 4 мільйонів гривень. В Україні це можна було б зробити втричі дешевше. Технічно для цього були всі можливості, окрім доступу до світового реєстру донорів. Руки лікарям розв'язали лише в грудні торік, коли дозволили використовувати недержавні реєстри донорів, щоби мати доступ до світової бази", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі провели унікальну операцію по відновленню зору
Два роки тому Роман Куць разом зі своєю дружиною створив перший і поки що єдиний банк донорів в Україні .
"Завдяки цьому серед 37 мільйонів потенційних донорів знайшли того, хто врятував життя маленького Назара. Він перша і поки що єдина дитина, якій в Україні зробили пересадку кісткового мозку від донора-неродича в квітні цьогоріч. Стовбурові клітини для малюка доставляли з Німеччини в кабіні пілотів. Стан хлопчика був критичний, кілька місяців до пересадки він не міг набрати й грама ваги, а ходив лише в ходунках. За два місяці після набрав 3 кг й бігає без упину",- сказано в повідомленні.
Наразі, близько трьох сотень дітей в Україні потребують такої трансплантації. Трьом із них планують провести пересадку впродовж двох місяців. І зроблять це вже в новому відділенні трансплантації кісткового мозку "Охматдиту".
"Ми ставимо перед собою таку амбітну мету, щоб у 2023 році ми вже не відправляли наших громадян за кордон на лікування", - заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Загалом близько п'яти тисяч українців потребують пересадки серця, печінки, нирок, легень і кісткового мозку щороку.
Зір можна зіпсувати не тільки частим користуванням гаджетів. Добряче їм шкодять і руки. Якщо ними часто терти очі. Офтальмологи з Німеччини назвали 3 шкідливі для зору звички, які є у більшості людей.
Коментарі