Тетяна Зелінська, яка живе в Норвегії, каже, що криза і карантин суттєво вплинула на ринок праці в Норвегії. Багато закладів закрились або скоротили співробітників. Проте, іноземці можуть знайти роботу у тих галузях де не працюють місцеві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кожну п'ятницю збирала валізу додому" - переїзд в Норвегію
"Найпопулярніші вакансії для іноземців: прибирання, поміч на кухні, робота офіціантом. Також популярна робота на будівництві та у фермерських осподарствах. Дуже ціняться професіонали айтішники, інженери, архітектори. Колись було легко знайти роботу тут особам з сільськогосподарською освітою, так як фермерів багато, а робочої сили мало. Сама особисто знаю людину, яка сюди виїхала, щоб допомагати на фермі, а згодом перетягнула і сім'ю. Тобто такі варіанти працюють. Постійно потрібні працівники на рибзаводи чи фабрики. Але зазвичай їх шукають на вже і ніхто не буде чекати іноземців", - каже Тетяна.
У Норвегії є 2 найвідоміші сайти для пошуку роботи FINN.NO i NAV.NO, але відповідей на резюме дуже мало.
"Норвегія не є країною Євросоюзу, а лише знаходиться в Шенгені, тому закони притаманні країнам ЄС не завжди співпадають з місцевими. Тому вирватися сюди на заробітки іноземцям дуже і дуже нелегко", - каже українка.
В Данії немає робіт для мігрантів. Хіба що "sort arbejde" - чорні роботи без договору, на які іноземці йдуть від безвиході або ті, хто хоче обійти податкову. Але це мізерний відсоток і ризик для всіх сторін. Про це розповідає Майя Заховайко, яка переїхала до Копенгагену.
Коментарі