Агресія Росії проти України за рік трансформувалася з імперіалістичної реваншистської війни на майже світовий конфлікт. Бо участь у ній беруть десятки країн світу.
Навколо України об'єдналися близько 50 демократичних країн, які надають нам різноманітну допомогу. Натомість Росія залучила у свою банду ізгоїв світу - Північну Корею, Китай, Іран, Сирію, терористичні угруповання – Хамас, Талібан, Хізбола та інші, йдеться у зверненні учасника Ініціативної групи "Першого грудня" Йосифа Зісельса.
"Можемо констатувати, що вперше в світовій історії внаслідок війни світ розділився за цивілізаційним розломом: демократична цивілізація протистоїть агресивному воєнному натиску авторитарно-тоталітарної цивілізації", - підкреслив Зісельс.
Він зазначив, що ідеальним миром для України стане такий результат війни, який дозволить нашій державі отримати довготривалі гарантії ненападу – на найближчі десятиріччя.
"Росія в сьогоднішніх кордонах, з її історією, за визначенням, не може трансформуватися у демократичну країну, яка живе в мирі зі своїми сусідами. При будь-якій владі вона рано чи пізно знову застабілізується в оновленому імперіалістичному форматі, бо це не Путін створив таку Росію. Це така Росія обрала на трон такого злочинця, як Путін. І буде обирати й далі, аж до повного, нищівного розгрому", - зауважив Йосиф Самуїлович.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Завершиться не 2023 року: Воллес спрогнозував тривалість війни в Україні
Росія повинна вивести усі свої війська з території України за кордони 1991 року, а керівництво РФ та всі виконавці злочинних наказів мають понести покарання і постати перед Міжнародним трибуналом.
Також Москва повинна виплатити Києву всі репарації та компенсації за економічні наслідки війни. А на найближчі 30 років Україні має бути гарантований мир. Це можливо тільки тоді, коли РФ буде повністю розтрощено.
"Якщо наведені вище аксіоми не викликають спротиву, то розуміння Української перемоги однозначно має бути пов'язано з нищівною поразкою Росії в цій війні та її бажано контрольованим розпадом на купу уламків, деякі з яких через десятиріччя мають невеликі шанси стати демократичними країнами", - йдеться у зверненні Зісельса.
Він визначив чотири основних варіанти завершення війни, базуючись на власному досвіді та баченні ситуації.
"1-й варіант – ідеальний. Україна за допомоги союзників перемагає у цій війні, Росія капітулює, міжнародні окупаційні сили контролюють російську територію. Під цим контролем РФ розділяється мирно на природні частини, які поступово стають окремими країнами та в яких, за рахунок коаліції союзників, починає системно запроваджуватися нова економічна система, демократичний лад, політичні партії, демократичні вибори, незалежна судова система та інші складові демократичної цивілізації. Приклад – Друга світова війна. Ціна – дуже великі жертви як людські, так і економічні", - вказав Зісельс.
Другий варіант він назвав компромісним.
"ЗСУ витісняють російські війська за кордони 1991 року, і на цьому війна на якійсь час припиняється. Росія залишається у своїх кордонах, з авторитарним режимом, під певними санкціями, бо не погоджується на умови переможців, тягне з мирним договором, бо в ньому не зацікавлена, мріє про реванш, збирається з силами, провокує сутички та обстріли через кордон, накопичує зброю та ресурси за допомоги своїх союзників-ізгоїв і через декілька років розпочинає нову війну проти України. Приклад – війна на Близькому Сході. Ціна – великі людські та економічні жертви", - підкреслив експерт.
Третій варіант він вважає незадовільним.
"Україні вдається звільнити тільки частину території, умовно до лінії 23 лютого 2022 року, офіційного перемир'я немає, мирного договору – також, бо обидві сторони цього не хочуть, а бажають продовжувати війну, але великих сил немає ні в кого, тому війні немає кінця. Ціна – помірні жертви", - вказав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли закінчиться війна ‒ Буданов зробив новий прогноз
Четвертий варіант – безпросвітний.
"Після декількох потужних наступів і контрнаступів з обох сторін, восени цього року лінія фронту стає квазі-стабільною, сил на нові наступи немає ні в кого, війна стає напівзамерзлою, взаємні обстріли тривають з невеликою активністю, трапляються вилазки ДРГ і провокації, ситуація ні миру-ні війни стає перманентною, без надії на кардинальне вирішення. Приклад війна на Донбасі між 2017 та 2022 роками. Ціна – мінімальні жертви", - зауважив Зісельс.
Він підкреслив, що наведений розподіл ймовірностей різних варіантів Української перемоги – не статичний. Бо все залежить від багатьох чинників. Зокрема, нашої мотивації, терпіння, допомоги союзників тощо.
"Єдине, чого нема і ніколи не буде в цьому розподілі ймовірностей – це нашої поразки", - підсумував член "Першого грудня".
Україна вже здобула кілька важливих перемог. Про це заявила Ініціативна група "Першого грудня" кілька днів тому. Та опублікувала звернення, яке підписали Оля Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович, Ігор Юхновський та Ярослав Яцків.
Коментарі