
Українські інтернет-користувачі в 2010 році найчастіше хотіли переглядати зображення, цікавилися погодою і соціальними мережами, свідчать результати щорічного дослідження пошукових запитів Google ZeitGeist.
Як повідомляється в прес-релізі Google, найбільш популярними запитами стали "фото", "погода" і соціальна мережа "Вконтакте". Четвертим за популярністю став запит "ігри", п'ятим - виробник мобільних телефонів Nokia, шостим - "перекладачі". У десятку популярних запитів також увійшли портал mail.ru і соціальна мережа "Однокласники".
Про зростання популярності інтернет-сервісів серед українців свідчать дані по найбільш швидкозростаючим запитам. Так, на першому місці за зростанням запитів знаходиться мережа "Вконтакте", на другому - термін "статуси", також пов'язаний з соціальними мережами, на четвертому - "ютуб" (сервіс відео-хостингу YouTube), на шостому - безпосередньо "гугл", на сьомому - соціальна мережа Facebook, на восьмому - "інтернет-крамниці".
Користувачі також часто запитують про значення специфічних інтернет-жаргонізмів таких як "ололо" (вираз сміху, одна з похідних абревіатури LOL від англ. "Laughing Out Loud", перше місце по частоті серед запитів типу "Що таке ...?"), "кеп", "інвайт", "імхо", "фейк". Поряд з цими сленгових термінами, незрозумілими для українців були слова "ГМО", "смартфон", назви соціальних мереж facebook і twitter.
"Персоною року" для українських інтернет-користувачів, за версією Google, стала американська співачка Lady Gaga - саме вона лідирує за кількістю пошукових запитів серед знаменитостей. Поп-діва виявилася для українців популярнішою російських акторів, що пішли з життя, Юрія Степанова (друге місце), Анни Самохіної (третє місце), Владислава Галкіна (шосте місце) та співачки Валентини Толкунової (восьме місце), відстороненого від богослужіння в РПЦ російського актора і режисера Івана Охлобистіна (четверте місце), української співачки Злати Огневич (п'яте місце), прем'єр-міністра Миколи Азарова (сьоме місце) і популярного педіатра Євгена Комаровського (десяте місце). До списку запитів по персоналіях також увійшов запит "президент Польщі", пов'язаний із загибеллю в авіакатастрофі Леха Качинського.
Найбільш цікавими подіями 2010 року для українців стали фестиваль електронної музики "КаZантип", пісенний конкурс "Євробачення" та вручення премії американської кіноакадемії "Оскар". У п'ятірку також увійшли найпрестижніший клубний футбольний турнір Європи - Ліга чемпіонів УЄФА фінальний матч 55-го розіграшу якого відбувся в травні, і українські вибори. Менший інтерес викликали XXI Зимові Олімпійські Ігри, які пройшли у Ванкувері, (шосте місце), конкурс краси "Міс України" (сьоме місце), землетрус і епідемія холери на Гаїті (восьме місце), вступна кампанія в українських вузах (дев'яте місце). Події навколо прийняття Податкового кодексу опинилися на десятому місці в рейтингу пошукових запитів.
Підрахувавши частоту запитів в кожному окремому місяці, в Google прийшли до висновку, що в січні українців найбільше цікавили вибори президента, в лютому - Зимова Олімпіада, в березні - актор В. Галкін, у квітні - християнське свято Великодня, в травні - курйоз з падінням вінка на президента Віктора Януковича, в червні об'єктом пошуків був сайт з результатами зовнішнього шкільного тестування. У липні користувачі українського сегменту інтернету активно стежили за фестивалем молодих виконавців "Нова хвиля", в серпні шукали сайт Верховної Ради, у вересні цікавилися столичним фестивалем "Гогольфест", а в жовтні - російським серіалом "Інтерни". Листопад приніс заклопотаність результатами місцевих виборів, а грудень - Податковим кодексом.
Згідно з результатами дослідження, найбільш затребуваною покупкою в поточному році був вентилятор. Другим за необхідності предметом став нетбук, а третім - йогуртниця. З побутових приладів в десятці найпопулярніших покупок виявився блендер (четверте місце) і телевізор (дев'яте місце), з hi-tech продуктів - 3d-окуляри і iPhone 3G (сьоме і восьме місце відповідно), попит також великий на гумові чоботи, матраци (п'яте і шосте місце) та вживані автомобілі (десяте місце).
Коментарі
1Онищенко сволочь и хамло,вспомните как он вел себя с украинским кореспонденткой, вот такое отношение его и ковсему украинскому вражина для Украины-однозначно!
То что шерстят производителей сыра это-очень даже хорошо,пусть на уши поставят, но заставят делать не из дряни африканской а из коровьего молока! Яркий пример того как Костюк (Наша Ряба) изъявил желание экспортировать мясо курици в европу, так еврокомиссары из его предприятий не вылазят проверяют все от яйца до курици,от земли до кормов. Я уверен что москали очень к нам не дружественны но их действия повлияют на качесство продукции от чего станет лучше только нам.
В інтересах України закрити імпорт білоруської сільгосппродукції, це звільнить ринок для наших виробників, особливо в умовах торговельної війни з РФ.
В інтересах простих українців вживати молочні продукти вироблені із молока,а не тубуватись про надприбутки олігархів.Візьми для прикладу закип"яти літрову банку справжнього молока(не з магазину),дай охолонути і добав кефірну закваску,залиши в теплі на добу.Потім скуштуй свій кефір і кефір з магазину.Ти зрозумієш якою гидотою годують людей.
панове!!!!! Український сир і молочні продукти що вироблені в Україні дійсно ГАВНО!!!!! ЦЕ знає кожен українець!!!!! СИР БІЛОРУСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА НАБАГАТО КРАЩИЙ!!!!!
Хто це сказав, що білоруські продукти якісні. Ці продукти ніколи не проходили перевірки в Україні, а частина й немала є контрабандою, тому і ціна трохи нижча.
Гнати кацапів із України, а українцям знайти нові ринки збуту, як це зробила Грузія і не переживає, що там Раіся варнякає.
Грузия нашла один рынок сбыта - Украина. В Европе грузинские вина никому не нужны
Якщо росіяни заставлять виробників, молочників не застосовувати у виробництві рослинні жири це піде лише на користь простим українцям.Подумай сам -де застосовуються ті тисячі тонн пальмової оліїї,які імпортуе Україна.А то все дивуемося чому на уроках фіз-ри помирають діти.
Россияне захотели приехать в Украину, чтобы на месте проверить качество сыра .... и сала.
Не понятно, почему в России самый дорогой сыр стоит дешевле, чем у нас самый дешевый? А в "житнице" Украине - хлеб дороже, чем в таежной России?
Онищенко не хороший дядька. Уже вошел в историю, как враг Украины. Кто еще хочет?
Пусть нехороший. Но если он заставит украинских "выробныкив" перестать выпускать и продавать дрянь - это на пользу украинцам. Пусть гнобит пожестче.