пʼятниця, 26 вересня 2014 14:00

Українці заснували нову традицію народної люстрації чиновників

Українці заснували нову традицію народної люстрації чиновників

Українці, обурені нахабними діями депутатів різних рівнів, люструють їх самотужки.

Днями громада Черкас відвідала міську раду та запропонувала деяким депутатам повставати з крісел та зайняти свої місця у… сміттєвих бачках, які були принесені до сесійної зали. Щоб не було непорозумінь між депутатами, кому куди сідати, мешканці міста заздалегідь приклеїли до кожного сміттєзбірника фото із прізвищем. Таким чином черкащани висловили своє обурення тим, що на вибори знову йдуть колишні регіонали, які 16 січня голосували за криваві та диктаторські закони, призвані втримати на плаву режим Януковича.

За підтримку тих же самих законів кияни люстрували й Віктора Пилипишина, одного з учасників ручного голосування 16 січня, коли той прийшов до ЦВК реєструватися на майбутні вибори. Однак йому пощастило менше, ніж народним обранцям з Черкащини: тих садили, хоча й примусово, у чисті бачки, а Пилипишина "помістили" у купу сміття та ще й облили червоною фарбою, щоб пам'ятав, що на його руках кров загиблих під час Майдану.

Зазначимо, що ця суто українська традиція вуличної люстрації виникла під час голосування парламентарів за Закон "Про очищення влади". Так, 16 вересня мітингувальники, які зібрались під Верховною Радою, впіймали колишнього регіонала Віталія Журавського та запхали його у сміттєбак.

Можливо ця подія, а може й перекриття вулиці Грушевського та полум'я від шин, все ж таки переконали народних обранців підтримати закон про люстрацію. Хоча й вийшло це тільки з третьої спроби. До речі, єдиною фракцією, яка у повному складі голосувала за цей закон виявилась лише "Свобода" (35 місць у ВР). І після цього голосування лідер націоналістів Олег Тягнибок подякував мітингарям за активну підтримку та тиск на Верховну Раду.

Нагадаємо, що останні десять років "свободівець" постійно вимагав прийняття закону про люстрацію та намагався переконати сусідів по сесійній залі у його необхідності для початку реформ.

"Ми неодноразово підкреслювали, що готові проголосувати за будь-який законопроект, тільки б він призвів до реальної люстрації влади. Дійсно, ухвалений варіант закону доволі м'який та лояльний у порівнянні з тими документами, що приймалися у східноєвропейських країнах у 90-ті роки минуло століття. Тим не менш, ми зробили важливий крок до очищення влади та європеїзації українського законодавства", — впевнений очільник ВО "Свобода".

Затверджений закон буде застосовуватись до багатьох структур: адміністрації президента, виконавчої гілки влади, МВС, Збройних сил, прокуратури, судів, Служби безпеки та ін.

Загалом, за попередніми підрахунками Кабміну, люструвати треба приблизно 1 млн людей.

Однак, навіть не дивлячись на те, що було прийнято доволі м'який люстраційний закон, його продовжують пом'якшувати (нагадаємо: закон ще не підписано президентом). Як повідомив один із авторів проекту депутат Юрій Дерев'янко, до категорії осіб, які не будуть перевірятися, входять особи рядового складу органів внутрішніх справ, центрального органу виконавчої влади, який реалізує держполітику у сфері виконання кримінальних покарань, Державної служби спецзв'язку та захисту інформації, податкової міліції.

Тому у "Свободі" вже заговорили про те, що у новій Раді восьмого скликання вони зосередяться на впровадженні реальної люстрації для всіх, хто становить загрозу державі.

Адже націоналісти наполягали на першочерговому очищенні саме МВС та Збройних сил. "Справа в тому, що саме там "сидять" московські шпигуни. Люди, які відверто виконують російські замовлення. Їх треба не просто виганяти, а знищувати, тому що саме вони призвели до трагедії, яку ми маємо сьогодні на сході", - вважає Тягнибок.

Дискусія навколо люстрації силовиків йде саме в той час, коли піднімається хвиля суспільного невдоволення результатами розслідування їхніх злочинів на Майдані. Цього тижня суд звільнив з-під варти колишнього командира спеціальної роти "Беркуту" Дмитра Садовника, якого підозрюють в організації масових розстрілів майданівців у лютому. Суддя дозволила йому чекати на вирок не у СІЗО, а… під домашнім арештом з правом прогулянок. У п'ятницю Апеляційний суд Києва вдруге розглядатиме скаргу Генпрокуратури та загиблих майданівців, які вимагають повернення Садовника за грати.

І на цьому тлі люстрація через сміттєбак, яка вже йде Україною виглядає як стимул для того, аби оновленому парламенту вистачило розуму та сміливості довести реальну люстрацію до логічного завершення.

Зараз ви читаєте новину «Українці заснували нову традицію народної люстрації чиновників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути