четвер, 09 квітня 2009 11:00

Українці за кордоном платитимуть податок двом країнам

Українці за кордоном платитимуть податок двом країнам

Громадські організації українців за кордоном вимагають від Президента України Віктора Ющенка і прем"єр-міністра Юлії Тимошенко відмінити ухвалу уряду про оподаткування трудових мігрантів.

Про це повідомив голова Християнської громади українців в Італії Олесь Городецький.

Він відзначив, що 5 березня 2009 року уряд прийняв ухвалу N 236 "Про роз"яснення особливостей застосування окремих норм указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 для фізичних осіб, які ведуть підприємницьку діяльність за межами України в умовах світової фінансово-економічної кризи".

Мігрантів вимушують остаточно залишитися в країні перебування

Городецький відзначив, що останнім часом почастішали спроби фіскальних органів України оподатковувати заощадження трудових мігрантів, прикриваючись так званою "соціальною рівністю" з жителями України.

На переконання Городецького, подібні дії української влади, особливо під час фінансово-економічної кризи, не сприяють поліпшенню ситуації в державі. Навпаки, за його словами, такі рішення сіють паніку серед трудових мігрантів, вимушують їх зменшувати перекази на Батьківщину і замислюватися над тим, щоб остаточно залишитися в країні перебування.

"Ми вважаємо, що які-небудь спроби оподаткувати громадян України, які працюють за кордоном, ще якимись додатковими податками є абсолютно незаконними, вони не мають прецеденту в світовій практиці", - сказав він.

Городецький нагадав, що між Україною і Італією підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування, і українці, які легально працюють в Італії, платять податки в цій країні. "Вважаю, що немає абсолютно ніяких правових підстав вимагати, щоб люди, які працюють за кордоном, платили ще якісь податки", - сказав він.

Городецький повідомив, що громадські організації українців за кордоном, окрім припинення оподаткування грошових переказів трудових мігрантів, вимагають від Президента і уряду на час фінансово-економічної кризи не ухвалювати ніяких рішень, що дестабілізують ситуацію і сіють паніку серед українців, які працюють за кордоном.

Загальна сума щорічних переказів до України складає близько 5 млрд євро

Також українські емігранти вимагають не допустити зменшення фінансування українських дипломатичних представництв в країнах масового мешкання громадян України. Вони закликають українську владу заохочувати мігрантів переводити гроші до України, гарантуючи їм право на недоторканність приватної власності.

Городецький відзначив, що на сьогодні під цими вимогами поставили свої підписи представники близько 20 українських громадських організацій Італії. За його словами, якщо українська влада не задовольнить вимоги трудових мігрантів, їх протести будуть значно серйозніші.

При цьому Городецький повідомив, що на сьогодні в Італії працює близько 600 тис. українців.

У свою чергу, глава Комісії Української греко-католицької церкви у справах мігрантів Григорій Селещук відзначив, що в українському політикумі явище трудовій міграції не отримало належної уваги. "Не дивлячись на декларативні заяви, на жаль, далі справа не пішла", - сказав він.

За словами Селещука, це пояснюється слабкою політичною волею представників влади дійсно стати на захист трудових мігрантів і відсутністю чіткого розуміння, які конкретні заходи потрібно приймати. Також він вважає, що влада недостатньо готова до широкого залучення громадських організацій як в Україні, так і за кордоном, до вирішення проблем трудових мігрантів.

Селещук повідомив, що, за підрахунками Християнської громади українців в Італії, загальна сума щорічних переказів трудових мігрантів до України складає близько 5 млрд євро.

Перший заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний також вважає неприпустимим стягувати додаткові податки з українських трудових мігрантів. Крім того, він переконаний в необхідності відкриття в Італії додаткових українських консульств.

У той же час народний депутат від ПР Ганна Герман заявила:"Помаранчева влада спочатку створила українцям нестерпні для життя умови, позбавила роботи і змусила податися на чужину за хлібом, а тепер ще й намагається обкласти заробітчан податками".

"Це - верх цинізму - забирати в заробітчан ті копійки, які вони в жахливих умовах, без жодного захисту з боку держави заробляють по закордонах. Помаранчева влада нічого не зробила для того, щоб заробітчанин почувався захищеним у чужій країні. Громадяни, які, намагаючись вижити, виїхали за кордон, кинуті їхньою державою напризволяще.

Тепер уряд Тимошенко ще й намагається дерти з заробітчан три шкури, щоб за їхній рахунок латати дірявий український бюджет. Це - цинізм влади, і ми будемо категорично виступати проти таких "антикризових" заходів уряду Тимошенко", - зазначила Г.Герман.

За матеріалами Новости N, Zaxid.net

Зараз ви читаєте новину «Українці за кордоном платитимуть податок двом країнам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути