Дружба входить у базову тріаду піраміди людських потреб. Не першому місці – кохання, створення сім'ї. На другому – надійні друзі. На третьому – робота, кар'єра та гроші.
"2001-го в Україні ще так було. У травні цього року ми робили нове дослідження. Зараз на першому місці – гроші, професійне зростання, на другому – сім'я й кохання, на третьому – надійні друзі. Неповна реалізація однії з потреб може призвести до захворювань – серцево-судинних, виразки, гастриту, підвищення рівню цукру в крові", - зазначив львівський психолог Ігор Корнієнко.
Раніше українці завжди 50% свого часу витрачали на роботу, 50% - дозвіллю. Зараз 50% вільного часу немає.
"Люди багато працюють, емоційно виснажуються. А дружба теж потребує емоцій. З'являється самотність. Людина ховається у свій панцир і їй там добре. Щоб із кимось дружити, треба з тих рамок вийти. А це болісний процес. Легше завести вдома рибок чи кота", - пояснив психолог.
15% українців до 30 років почуваються самотніми.
"Людина щодня має отримувати щонайменше 12 так званих "поцілунків". Це – усмішки, потискання рук, дотики. Якщо ти недоотримав сьогодні, завтра, у тебе нагромаджується дефіцит. Це також призводить до різних захворювань", - додав Корнієнко.
Прочитати детальніше як сьогодні дружать українці та чи існує все таки дружба між чоловіком та жінкою можна у журналі "Країна" № 42 (95) за 4 листопада 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі