За останні півтора роки 62% українців повністю відмовилися від російськомовного контенту.
Загалом, у 78% громадян за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну змінився мовний аспект контенту, а в 22% залишився незмінним, йдеться в соціологічному дослідженні "Культурні практики населення України в умовах війни", пише "Укрінформ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фаріон назвала "збродом" воїнів полку "Азов", які розмовляють російською мовою: мережа вибухнула
31% значно зменшили споживання російськомовного контенту і значно збільшили споживання українськомовного. 7% почали більше читати іноземною мовою, але не російською.
59% людей почали більше читати/дивитися новини, аналітику та політичні шоу. 14% стали частіше переглядати документальні фільми, а 13% громадян почали більше споживати розважальний контент.
Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" запрацював чотири роки тому. Мовний омбудсмен назвав важливі зміни із впровадженням норм закону.
У 2019 році в Україні розпочали проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство.
З 1 січня зміниться порядок проведення іспитів на рівень володіння державною мовою.
До письмової частини іспиту, крім тестових завдань, додасться завдання відкритого типу - написання тексту на визначену тему. Усна частина залишиться без змін - монологічне висловлювання.
Коментарі