Президент України Володимир Зеленський поставив завдання виготовити 30 тисяч далекобійних дронів.
Окрім цього, українські підприємства планують виробити близько 3 тисяч ракет. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.
За його словами, загалом на оборону і безпеку у 2025 році заклали 2 трлн 230 млрд грн. Кошти платників податків з держбюджету будуть направлятися на ці потреби. Видатки на озброєння та військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн.
Шмигаль зазначив, що українські підприємства оборонно-промислового комплексу планують наростити виробничі спроможності до $30 млрд. Він додав, що у межах проекту "Зброя перемоги" уряд запустить довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, яка країна таємно виробляє зброю для України
"Особливу увагу будемо приділяти компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України - виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів", - зауважив прем'єр-міністр.
Крім того, Україна буде розвивати "данську модель", за якою партнери купують зброю у вітчизняного ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікують залучити понад $1 млрд.
Здатність українського оборонно-промислового комплексу зросла у шість разів, і майже всі дрони для фронту вже виготовляються в Україні. У сегменті дронів вітчизняна продукція складає понад 96%. Через проект "Армія дронів" закупили більше 1,2 млн безпілотників.
Завдяки інвестиціям держави та приватного сектору спроможності українського ОПК зросли в шість разів. В оборонній сфері працюють понад 800 державних і приватних компаній. Більше тисячі зразків зброї і техніки допущено до експлуатації. З них половина - українського виробництва.
Коментарі