середа, 01 січня 2025 12:12

Україна стала учасницею Римського статуту: що це змінює для країни та світу

Україна стала учасницею Римського статуту: що це змінює для країни та світу
Україна стала учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду: які отримала правам Фото: АрміяInform

З 1 січня 2025 року Україна офіційно приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Вона стала 125-ю державою-учасницею.

Цей крок може допомогти притягнути до відповідальності людей, які причетні до серйозних міжнародних злочинів, та посилює роль України у глобальній системі правосуддя, повідомляє Укрінформ.

Таким чином Україна стала повноцінним членом МКС, зокрема, може брати участь у виборах, пропонувати поправки.

У будівлі суду серед стягів держав-учасниць МКС встановили і синьо-жовтий український прапор.

"Україна офіційно стає 125-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду 1 січня 2025 року. Це означає, що тепер вона є повноправною державою-учасницею цього міжнародного договору та має всі права й обов'язки, закріплені за державами-учасницями. Найважливішим серед них є право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників, що певною мірою допомагає формувати майбутнє міжнародного кримінального права", - сказав речник МКС Фаді ель-Абдалла.

За його словами, цілком можливо, щоб Україна як держава-учасниця висувала кандидатів.

"Далі це залежатиме від голосування Асамблеї. Для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві. Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС", - додав речник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна зупинила транзит російського газу через свою територію - Міненерго

Бюджет МКС затверджує Асамблея - 125 держав, включно з Україною. Він становить близько 190 мільйонів євро.

"Кошторис заснований за такою ж формулою, як в ООН, тобто з огляду на розмір економіки та кількість населення країни. Ось чому, наприклад, Японія та Німеччина є одними з найбільших внескодавців до бюджету МКС. Зараз я не маю точних цифр стосовно того, яким має бути внесок України. Але він буде пропорційний розміру її економіки та чисельності населення", - підсумував речник МКС.

17 березеня МКС видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Путіна і Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.

Зараз ви читаєте новину «Україна стала учасницею Римського статуту: що це змінює для країни та світу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути