Масштабними темпами Україна втрачає питну прісну воду.
Це серйозна проблема, яка не може не лякати, розповіла президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок, передає УНІАН.
"Ми бачимо дефіцит питної води, при цьому не знаємо реальної кількості питної артезіанської води", - зазначила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ООН стурбовані погіршенням стану навколишнього середовища
За словами еколога, артезіанські джерела не пораховано державою. В Україні немає жодного фахівця, який міг би сказати, що в нас на найближчі 50-100 років є така-то кількість питної артезіанської води.
"По-перше, потрібно провести моніторинг та зрозуміти поточну ситуацію. По-друге, треба заборонити використовувати унікальні джерела артезіанської води для потреб сільського господарства. Зараз це роблять, бо законом не заборонено. Хоча, на мій погляд, це взагалі неприпустима, кримінальна аномалія", - заявила спеціаліст.
Вона наголосила, що для промислових потреб воду можна опріснити, є багато технологій. При цьому зазначила, що артезіанська вода в Україні обмежена, тому треба заборонити використовувати цей ресурс для будь-яких потреб, крім питного водоспоживання.
Межі клімату природних зон зміщуються на північ. Це причина того, що в майбутньому в Києві буде степовий клімат, характерний нині для південної частини України, розповіла президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.
Коментарі