У кількох школах Львова встановили парти-конторки, за якими можна працювати стоячи. Учителі не змушують дітей постійно стояти. Лише рекомендують регулярно міняти свою позу.
Використання таких парт - пілотний проєкт. Запустили його цьогоріч, повідомила пресслужба Львівської міськради.
Стоячі парті вже є в школі № 31, ліцеї ім. Василя Стуса і ліцеї №52 ім. Миколи Лобачевського. Відтепер першокласники що 15 хв змінюють положення свого талі з сидячого на стояче і навпаки. Парти-конторки залишаться з дітьми до 11-го класу.
В Україні почали вивчати іноземний досвід боротьби з малорухливістю у школах ще з 2018 року. Запускаючи такий проєкт, вчителі спиралися на іноземні дослідження. У них стверджується, що понад 80% часу поза сном діти проводять сидячи. Це погано впливає на здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно сидіти, щоб не мати проблем із поставою
"У багатьох закордонних школах у класах використовуються також парти-конторки. Схожі проєкти діють у Великій Британії, Німеччині, Японії, Австралії, а у США так навчаються вже понад 1 млн учнів. Результати такої методики лише позитивні. Крім поліпшення постави та зору, учні стають більш сконцентрованими, у них покращується пам'ять і навіть поведінка", - ідеться в повідомленні.
Пілотний проєкт відбувається під наглядом медиків із медичних центрів.
"Першачки з пілотних класів проходять медичне обстеження у вересні-жовтні. Аналогічний огляд відбудеться в кінці навчального року. Крім цього, впродовж навчання проводитимуться регулярні тестування уваги та пам'яті учнів, а також умов їхньої життєдіяльності", - додали в мерії.
Батьки мають мотивувати дітей до навчання. Наприклад, дитину треба навчати в ігровій формі. У процесі вигадати гру, під час якої потрібно буде виконати схожі завдання. Також варто підтримувати захоплення дитини й дати їй можливість самій обрати, чим зайнятися.
Коментарі