Ексклюзиви
Четвер, 03 квітня 2008 14:47

Учені вперше відтворили об"ємну зовнішність Ісуса Христа (ФОТО)
5

Експерти наукового центру в Колорадо вперше відтворили об"ємну фігуру Христа по зображенню, що віддрукувалося на туринській плащаниці. За переказами, саме в це полотно був загорнутий Ісус після страти, в ньому він був похоронений в печері. І з нього повстав, воскресши з мертвих.

Американські учені за допомогою новітніх комп"ютерних технологій по відбитку з плащаниці вирахували всі параметри тіла Христа. А потім виліпили по ним гіпсову модель.

Її можна назвати точним зліпком з фігури і обличчя Ісуса.

Христос був високим, струнким і дуже красивим чоловіком. За розрахунками фахівців, його ріст був 182 сантиметри, а вага не перевищувала 79,4 кілограма. Він був вищий за своїх сучасників на цілу голову. Коли Ісус йшов серед учнів, він було видно звідусіль. І навіть сидячий Христос був вищий за інших.

Одного разу учені вже намагалися відтворити образ Христа - тоді тільки віртуальний - по відбитку на плащаниці. У 1976 році американський фізик Джон Джексон, грунтуючись на лабораторних аналізах американського вченого Біла Моттерна, створив об"ємну модель тіла на комп"ютері.

Звичайно, програма, що конвертує площинний відбиток в тривимірний, була по нинішніх мірках примітивною. Але і тоді учених потрясло, що отримана фігура була анатомічно дуже точною. І версія скептиків про те, що зображення на плащаниці всього лише малюнок, який зробив художник в середні віки, відпала.

Адже відбиток фігури Христа дуже точно переносився в систему об"ємного зображення.

Жоден художник на світі не здатний врахувати всі чинники, які сформували відбиток - вагу тіла і окремих його частин, різну віддаленість від полотна його ділянок і інші обставини.

Потім для проби навіть було узято багато стародавніх художніх копій тіринської плащаниці - їх теж пропустили через комп"ютерну програму Vp-8, що перетворює зображення в об"ємне. Все без виключення результати виявилися непропорційними.

Анатомічно правильний відбиток можна було отримати, лише реально загорнувши тіло в тканину. Але потрібно було довести, чи був укритий стародавнім полотном чоловік Ісусом Христом. Щоб зробити це, було потрібно ще більше тридцяти років.

Історики знайшли підтвердження, що туринська плащаниця була відома вже в VI столітті. Ніхто не сумнівався в ті часи в її достовірності, їй поклонялися віруючі. І виявилось, що іконописці в ту пору писали лице Христа саме з плащаниці. Існує стародавня ікона Христа Вседержителя в монастирі Святої Катерини на горі Синай. За переказами, її подарував імператор Юстініан I, який і побудував тут монастир.Невідомий художник, що написав це лице в 544 році, прагнув передати образ Спасителя найвірніше, копіюючи його з найдостовірнішого джерела - плащаниці.

Схожість ікони і зображення на тканині майже фотографічна. У точності співпадає розташування очей, носа і рота. Точність простежується навіть в дрібницях. Волосся з лівого боку падає на плече, волосся справа коротше. Очі дуже великі, ніс тонкий і довгий, лице худе, борода розділена, є лисинка під нижньою губою, тонка довга шия. Ця ікона і зображення на туринській плащаниці точно співпадають за параметрами і, більш того, мають 45 спільних рис! У суді достатньо збігу всього по 14 пунктам, щоб визнати ідентичність особи.

Об"ємне зображення Ісуса Христа, відтворене по відбитку з плащаниці, вирішили порівняти з найвідомішими статуями Спасителя. Виявилось, що лише геніальний скульптор Мікеланджело найбільш наблизився до оригіналу.

Його мармурове творіння зберігається в базіліці Святого Петра у Ватикані. На ньому Діва Марія тримає на руках тіло знятого з хреста свого сина Ісуса. Це одна з найдосконаліших робіт Мікеланджело. Що дозволило йому досягти такої точності? Інтуїція? Чи промисел Божий? Мабуть, невипадково сучасники говорили, що різцем водив сам Господь, повідомляє Топньюз.ру.

Зараз ви читаєте новину «Учені вперше відтворили об"ємну зовнішність Ісуса Христа (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4681
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода