Рідкісні полярні вовки дали потомство у міському зоопарку Рівного. Цього тижня маленькі хижаки вперше вилізли з нори. Самиця вирила її на 3 метри вглиб, під корінням великого дерева. Батьки ховають дитинчат від сторонніх поглядів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тайланді провели Євро-2012 серед слонів: "українець" був найактивнішим
"Альфа-самиця весь час переносила їх з місця на місце. Схопить зубами за шкірку і ховає десь в кущах. У нас вовки живуть не в клітці, а у великій загорожі без даху. Під цей вольєр відвели частину парку з деревами, - розповідають у зоопарку. – Щоб убезпечити відвідувачів та щоб вовки раптом не втекли, уздовж огорожі тягнеться електропастух - дріт під напругою".
Білих вовків привезли до Рівного 2010-го року з чеського зоопарку у місті Брно. Самець у вольєрі живе з двома подругами. Однак право народжувати потомство має лише одна, найсильніша вовчиця. Двоє її малюків бігають у траві і ховаються за деревами. Дорослі хижаки весь час спостерігають за ними здалеку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новонародженому гімалайському ведмежаті не можуть підібрати ім'я
"Сам їх щойно вперше побачив, - каже директор зоопарку Олег Павлюк. – Це взагалі перше потомство білих вовків в країні. Імен вовчатам поки не дібрали. М'яса вони ще не їдять, а ссуть мамине молочко".
Мельвільський острівний вовк походить з північної частини Арктичного архіпелагу та з острову Гренландія. Мешкає у тундрі, полює на зайців, птахів та оленів, не гребує ловити рибу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведмежа зайшло "за овочами" в супермаркет на Алясці
У зоопарку кожен з дорослих вовків має вшитий під шкірою чіп з кодом. Годують їх сирим м'ясом, рибою з лускою або куркою. У неволі ці хижаки можуть досягти 18-річного віку, в той час як у природі вони рідко живуть довше 10 років.
Коментарі
1