Фахівці Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) і Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі сконструювали механічну руку. П'ять років активної роботи і $ 100 млн інвестицій призвели до появи механізму розміром зі справжню людську кінцівку і здатного рухатися майже так само вільно завдяки 27 ступенями свободи.
Штучна кінцівка може з'єднувати кінчики пальців і користуватися такими нескладними для людей, але майже недоступними для багатьох роботів пристосуваннями, як прищіпки або слюсарні інструменти.
Зараз механічна рука повторює рухи рукавички з датчиками, яку одягає розробник. У майбутньому це відбуватиметься за допомогою мікрочіпа, який імплантується в мозок і відправляє сигнали нейронам. Хоча ця технологія вже використовується, важливо гарантувати, щоб людський організм не відторгнув чіп і не пригнічував його сигнали.
У найближчі півроку в DARPA мають намір почати клінічні випробування на п'яти пацієнтах. У разі успіху пристрій може вийти на ринок через 4-5 років. Крім суто технічних труднощів, розробка може зіткнутися з бюрократичними перепонами. Американське Управління з контролю якості продуктів і ліків (FDA) вимагає, щоб протез був готовий вже через пару років. В іншому разі проект можуть закрити.
Якщо штучна рука все-таки надійде у продаж, перш за все її дадуть військовослужбовцям, які втратили верхні кінцівки. А услід за ними - і простим громадянам, яких паралізувало після хвороби чи нещасного випадку.
За матеріалами: Компьюлента
Коментарі