З ініціативою побудувати в Сахарі гігантську стіну протяжністю 6 тис. кілометрів для того щоб зупинити рух пустелі на південь Африки, виступили учасники впливової міжнародної конференції TEDGlobal, яка завершилася в Оксфорді.
Як заявив сьогодні в інтерв"ю британської радіостанції ВВС організатор даного проекту архітектор Магнут Ларсон, стіна покликана "зупинити наступ" пустелі Сахара.
Згідно з опублікованою в 2007 році доповіддю ООН, третина населення землі, а це близько двох мільярдів чоловік, ризикує постраждати в найближчі десятиліття від наступу пустель. Стіна повинна протягнутися від узбережжя Індійського океану до Атлантики: від Джибуті на Сході до Мавританії на Заході континенту, відзначив Ларсон.
Ним розроблена унікальна технологія, яка полягає у використанні піску пустелі і особливого виду бактерій, які здатні "цементувати" цей пісок. Бактерії, відомі як Bacilluspasteurii, живуть в основному в болотах, володіють унікальною властивістю - виділяти при високих температурах речовину, яка діє на піщинки як цемент.
В результаті, стверджує Ларсон, з піску можна зводити гігантські та надійні стіни, які не допустять просування пісків.
Новітньою технологією вже зацікавилися китайські фахівці, які також шукають можливість боротися з наступом пісків пустелі Гобі.
Щорічна оксфордська конференція TEDGlobal присвячена новітнім дослідженням, передовим технологіям і несподіваним проектам та відкриттям.
Коментарі