У ці години з військових складів поблизу села Ценжів під Івано-Франківськом проходить закачка 470 т меланжу. Це дев"ять залізничних цистерн.
"На погрузці працюють військовослужбовці складу ракетного палива західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України. За всіма роботами спостерігають представники ОБСЄ, російської сторони та екологи. Усі роботи по відвантаженню та відправці ведуться без зривів, відповідно до укладених міжнародних угод", - повідомив кореспонденту Gazeta.ua підполковник західного інформцентру Міноборони Тарас Грень.
Перші 300 тон високотоксичного компоненту рідкого ракетного палива – меланжу – відправили на утилізацію в РФ 21 січня нинішнього року.
За інформацією Греня військовослужбовці чекатимуть повернення цистерн. Третя, остання відправка меланжу кількістю1530 т планується у травні цього року.
Всього на території військової частини знаходилось понад 2,200 тисяч т палива.
Вивезення цього ракетного окислювача з території України стало можливим завдяки спільному проекту ОБСЄ.
16 вересня 2009 року Міністерство оборони України, ОБСЄ і 3 російських підприємства підписали тристоронній контракт на утилізацію меланжу.
Контракт передбачав утилізацію 3168 тисяч тон меланжу, які знаходяться на складах в Калинівці Вінницької області та Ценжеві на Івано-Франківщині. Частину меланжу в листопаді минулого року вивезли з військових складів Калинівки, що під Вінницею.
Меланж – високотоксичний окислювач пального для ракет середньої та близької дальності. На складах Міноборони України він значиться під маркою АК-20К. Представляє собою концентровану азотну кислоту – 74 % складу. Летка сполука червоного або жовтого кольору. Смертельно небезпечна для живого організму.
Коментарі
10