Гучний судовий процес завершився у Нижегородському облсуді. Сьогодні до 14.30 суд оголосив вирок колишньому віце-спікерові Законодавчих зборів області 42-річному Михайлу Дікіну та його молодшому братові - 32-річному підполковникові міліції Олександру Дікіну.
Наприкінці липня присяжні визнали братів Дікіних винними у замаху на гендиректора групи компаній "Столиця Нижній" Олега Сорокіна, а також у погрозі вбивством охоронцям торгового центру "Арбат" Олександру Новосєлову та Євгенію Шишкіну (торговий центр, як вважає слідство, негласно належить Михайлу Дікіну)
Під час оголошення вердикту Михайлу Дікіну стало погано, і до суду викликали "швидка допомогу". Потім, на дебатах сторін виступив держобвинувачувач.
Промова представника прокуратури викликала гучний скандал, який зачепив інтереси "Єдиної Росії" і Ради федерації. Під час дебатів держзвинувачувач Наталія Чекмачьова заявила, що в ході слідства і судового розгляду 2 високопоставлених чиновників - спікер регіонального парламенту, глава регіонального відділення "Єдиної Росії" Євгеній Люлін, а також колишній представник заключних зборів у Раді федерації Дмитро Бедняков - створювали перешкоди для правосуддя.
Одкровення прокурора стали повною несподіванкою для всіх учасників процесу.
Чекмачьова звинуватила Люліна в тому, що він "приховував від слідства місцезнаходження свого підлеглого Михайла Дікіна", коли того вже оголосили у міжнародний розшук. На її думку, спікер порушив Трудовий кодекс РФ, відпускаючи Дікіна у чисельні адміністративні відпустки, а також не ініціював розгляд питання про дострокове припинення його повноважень. Держзвинувачувач сказала, що з телефонних переговорів Михайла Дікіна і сенатора Дмитра Беднякова виходить, що спікер Люлін використовував особисті зв"язки, сприяючи в організації зустрічей Михайла Дікіна "з особами, які могли вплинути на перебіг слідства".
Що стосується Дмитра Беднякова, то Наталія Чекмачьова зажадала від суду внести приватну ухвалу на адресу апарату Ради федерації РФ щодо його колишнього члена, який також намагався допомогти Дікіну уникнути кримінальної відповідальності.
- У цій частині Бедняков намагався використовувати авторитет держвлади для того, щоб перешкоджати розслідуванню справи, - сказала вона. Про це також свідчать роздруківки телефонних розмов Михайла Дікіна і Дмитра Беднякова.
Тим часом глава нижегородських єдиноросів визнав заяву прокурора "безвідповідальною", оскільки вона всіляко сприяла органам слідства.
Спікер навіть пригрозив звернутися до суду із заявою про наклеп з боку прокурора. Колишній сенатор Дмитро Бедняков коментувати заяву прокурора не став.
Після скандальної промови держзвинувачення зажадало для обох братів позбавлення волі в колонії суворого режиму: для Михайла Дікіна - 16 років в"язниці, а для його брата - 15.
Суд погодився з вимогою і засудив братів до 16 і 15 років колонії суворого режиму.
Суддя Ніна Чинякова, яка зачитала вирок, відзначила, що 27 липня колегія суду присяжних також визнала їх винними за всіма пунктами звинувачення. Проте суд врахував, що обидва обвинувачених раніше не були судимі і мають позитивні характеристики з місць роботи. Правда, на остаточний термін покарання це не вплинуло.
Потерпілий бізнесмен Олег Сорокін відмовився від своїх матеріальних претензій до підсудних (як компенсацію моральної шкоди він вимагав $1,1 млн.). Другий потерпілий Євгеній Шишкін, наполягав на виплаті йому $3,7 тис. компенсації морального збитку. Втім, брати Дікіни пред"явлених до них претензій не визнали, оскільки продовжували наполягати на своїй невинності. Швидше за все, їхні захисники оскаржать ухвалений вирок.
Напередодні увечері прокуратура Нижегородської області відхрестилася від слів своєї співробітниці.
В четвер, 3 серпня, представник обласної прокуратури - старший помічник прокурора області Костянтин Моїсеєв офіційно заявив, що виступ у суді Наталії Чекмачьової не співпадає з думкою прокуратури і її слова не слід розглядати як позицію слідства, повідомляє Газета.ru.
Коментарі