Російські окупаційні війська не мають систем навігації, які можуть точно спрямовувати їх високоточні ракети. Тому у більшості випадків росіяни не потрапляють у цілі. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Олег Жданов.
"Немає потрібних умов, в яких можна було б точно застосувати ракети. Справа в тому, що для високоточних ракет потрібне керування системами навігації. Щоб точно влучити у ціль. А російська система "Глонасс" в Україні не працює. Тому вони йдуть по цифрових картах, використовують американську систему навігації GPS. Тому такий низький рівень влучання. Плюс – сама електроніка, яку застосовують росіяни, має похибку під час визначення координат цілі або стабілізації ракети у повітрі", – говорить Жданов.
Але відхилення не настільки великі, щоб росіяни промахувалися по українських цивільних об'єктах, наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Російська високоточна зброя неефективна, але і вона вже закінчується" – військовий експерт
"Це не про випадкові влучання. Ракета недалеко падає від точки, куди її скеровують. Якщо ракета влучила у житловий квартал, то точка прицілювання була десь серед будинків. Якщо школа чи торговельний центр, то вони цілили туди", – каже Жданов.
З початку війни Росія запустила по Україні приблизно 1200 ракет. Генштаб ЗСУ стверджує, що до України долетіли 39% з них.
Рівень невдалих запусків Росією по Україні високоточних ракет сягає 60%. Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на трьох представників уряду США, дотичних до розвідки.
З початку повномасштабної війни в Україні окупанти знищили в Україні понад 3500 об'єктів цивільної інфраструктури. Серед знищених - не менш як 230 об'єктів транспортної інфраструктури, 165 об'єктів життєзабезпечення населення (електропідстанції, газопроводи), багато житлових будинків.
Коментарі