Міністерство внутрішніх справ України пропонує посилити відповідальність за свідомо неправдиві повідомлення про мінування. Про це повідомляють у відомстві.
"Через масові повідомлення про мінування тих чи інших об'єктів у столиці й інших регіонах країни за останній час ми ініціюємо підготовку проєкту змін до наших внутрішніх правових актів, які уточнюють регламент реагування органів правопорядку на такі повідомлення", - каже директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко.
Він розповів, що у МВС також готують зміни до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за такі повідомлення.
"У низці випадків запропонуємо збільшити термін кримінальної відповідальності та обмеження волі на строк більш як 6 років, а також передбачити додатково конфіскацію майна в таких випадках", - додав Шевченко.
МВС також пропонує першочергово перевіряти такі повідомлення на "фейк". Цим займатимуться оперативники Департаменту кіберполіції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телефонного "мінера" спіймали, коли він ще не встиг покласти слухавку
У МВС пояснили, що до Нацполіції дедалі частіше надходять повідомлення про мінування, що не підтверджуються. А на час пошуків вибухівки блокується діяльність закладів. Через це громадяни зазнають незручностей, а підприємства - збитків.
У відомстві наголосили, що часто повідомлення про мінування надходять від ботів із Росії та непідконтрольних територій на Сході України.
З початку року розкрили 107 випадків надходження неправдивих повідомлень терористичного характеру та встановили 94 псевдомінерів. Таку статистику навели в Службі безпеки України.
Коментарі