В Україні проводиться мало трансплантацій не через законодавство, бо воно відповідає світовим стандартам.
Про це заявила депутат від Партії регіонів, глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва в ефірі телеканалу ICTV.
Вона наголосила: "Українці живуть на 12-14 років менше, ніж в європейських розвинутих країнах. Ми втратили за роки незалежності 7 млн мешканців. Це співмірно з мешканцями в таких країн як Данія чи Норвегія. Говорячи про всю структуру захворюваності – це проблема серцево-судинних захворювань, туберкульозу. І, звичайно ж, ми не маємо забувати, що велика частина українців потребує трансплантації. І для багатьох, може для тисячі, а може і для 5 тисяч, це є шансом на продовження життя навіть впродовж 25 років".
Вона підкреслила, що у світовій практиці трансплантація застосовується дуже ефективно і Україні варто брати приклад і розвивати цей напрямок.
"Сьогодні сучасна медицина вже давно застосовує трансплантацію органів і дуже вдало ця трансплантація є в Америці. Проводиться трансплантація і нирок, і печінки, і підшлункової залози, і серця, яке дозволяє продовжити життя на кілька десятків років", - підкреслила політик.
Водночас, саме в Україні кількість операції з трансплантації найменше, наголосила вона, не зважаючи нате, що саме законодавство у цій галузі відповідає світовим стандартам.
"У нашій країні в 1999 році вперше було прийнято закон про трансплантацію. Це закон оновлювався двічі – у 2001 та 2008 роках. Це були незначні поправки. Та на сьогоднішній день Україна має таку ж законодавчу базу, яку має і Америка, і Великобританія, і Австралія, і Німеччина. Водночас, у нас сьогодні найменша кількість людей, які можуть отримати трансплантацію", - підкреслила вона.
Нардеп переконаний, що щоб розвивати це та збільшувати кількість трансплантацій, необхідно проводити певні просвітницькі роботи як з медиками, так і з пацієнтами та їх родичами.
Коментарі
7