Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) позбавлене можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення, зокрема стосовно порушення чиновниками встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Тепер чиновники можуть почуватися вільно при отриманні коштовних подарунків та "віддячувати" дарувальникам, уникаючи відповідальності.
Механізм протидії таким правопорушенням та невідворотності покарання зруйнований скандальним рішення Конституційного суду України від 27 жовтня, повідомляє пресслужба НАЗК.
"Якщо чиновник отримав подарунок, а потім на знак подяки виніс рішення на користь дарувальника, то таке рішення вважається ухваленим в умовах конфлікту інтересів та підлягає скасуванню. Проте через рішення КСУ НАЗК не зможе скласти протоколи про адміністративні правопорушення та звернутися до суду із позовом про скасування таких рішень", - пояснює голова НАЗК Олександр Новіков.
Рішення про скасування відповідальності за подарунки "розв'язало руки" для цілого переліку високопосадовці. Тож тепер подарунки "дозволили" приймати особам, що займають такі посади:
- президент України, керівник Офісу президента України та його заступники,
- прем'єр-міністр та міністри Кабінету міністрів України, їхні заступники,
- народні депутати України,
- судді та прокурори, члени Вищої ради правосуддя та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
- члени Центральної виборчої комісії,
- голова Національного банку України, його заступники,
- члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку,
- члени Антимонопольного комітету України,
- голова Фонду державного майна України, його заступники,
- голова Державної митної служби України, його заступники,
- голова державної фіскальної служби України,
- секретар Ради національної безпеки і оборони України, його заступники.
А також іншим державним службовцям категорії А та Б, посадовим особам місцевого самоврядування, віднесеним до 1-3 категорій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЗК виявило ознаки недекларування у двох суддів КСУ
Як повідомили в пресслужбі НАЗК, через рішення КСУ робота відомства лишається заблокованою. НАЗК позбавлено можливості проводити повні перевірки декларацій, складати протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, здійснювати перевірки організації роботи із запобігання корупції в державних установах тощо.
За 5 місяців перевірки декларацій Національним агентством з питань запобігання корупції, кожен 4-й вирок Антикорупційного суду був за статтею про недостовірне декларування. Про це повідомив голова НАЗК, Олександр Новіков в ефірі одного з радіоканалів.
Коментарі